Gdynia
Pixabay/danutaniemiec
Autor Komunikaty prasowe - 17 Grudnia 2019

Najlepsze miejsca do życia na świecie. Polskie miasto pobiło 250 tys. aglomeracji

Gdynia znalazła się w trójce najlepszych miejsc do życia na świecie. Mieszkańcy mają więc nie lada powód do dumy. "To wyróżnienie niezwykle cieszy i jest swoistego rodzaju potwierdzeniem, że jako gdynianie radzimy sobie naprawdę znakomicie" - powiedział wiceprezydent Gdyni, cytowany przez “Wirtualną Polskę”.

Gdynia jednym z najlepszych miast do życia na świecie

Gdynia od lat zwana jest "miastem z morza i marzeń" i nie dzieje się tak bez powodu. “Kilkukrotnie znalazła się na szczycie listy na "Najszczęśliwsze miasto Polski", a tym razem została doceniona przez grono ekspertów podczas międzynarodowego konkursu LivCom Awards” - informuje “Wirtualna Polska”.

Gdynia to jedyne miasto z Polski, które trafiło do ostatniego etapu rankingu na najlepsze miasto globu, jeśli chodzi o jakość życia. Zajęła trzecie miejsce na świecie w kategorii od 150 tys. do 400 tys. mieszkańców.

500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąk500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąkCzytaj dalej

Ćwierć miliona miast na liście

Początkowa lista zawierała aż ćwierć miliona miast z całego świata. Międzynarodowy panel jurorów, w skład którego wchodzili eksperci ds. środowiska i zarządzania krajobrazem dokonali oceny.

“Procedura konkursowa trwała kilka miesięcy. Już w Rzymie byliśmy zobligowani do przedstawienia blisko godzinnej prezentacji o Gdyni, opowiadając o lokalnych rozwiązaniach skoncentrowanych na mieszkańcach i jakości życia. Każde z nich musieliśmy udowodnić twardymi danymi. To wyróżnienie niezwykle cieszy i jest swoistego rodzaju potwierdzeniem, że jako gdynianie radzimy sobie naprawdę znakomicie” - Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Obliczono, który hit świąteczny zarabia najwięcej. Wyprzedził nawet "Last Christmas"
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. To jest kosmos, powariowali! Szynka i śledzie w Biedronce po złotówce, gęś za 2 złote, niebywałe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News