Źródło fot.:wikimedia.org
Autor Kasper Starużyk - 9 Maja 2019

Coraz więcej turystów w Gdańsku, co cenią sobie najbardziej?

Gdańsk bije kolejny rekord pod względem liczby turystów - podała Gdańska Organizacja Turystyczna. Po podsumowaniu 2018 r. okazało się, że nadmorskie miasto odwiedziło 3,1 mln osób, czyli o 17% więcej niż w roku 2017.

Cieszą bardzo wysokie oceny wystawiane przez gości punktom Informacji Turystycznej i ogólnie pobytowi w Gdańsku. Wiemy też, że turyści bardzo chętnie do nas wracają - mówi prezes zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej, Łukasz Wysocki dla portalu tur-info.pl. 

"Moda na Gdańsk trwa" 

Cieszymy się ogromnie, że po raz kolejny udało się uzyskać rekordowy wynik. 17% to ogromny wzrost, który świadczy o tym, że moda na Gdańsk trwa - to także słowa Wysockiego. 

Ze szczegółowych danych wynika, że: w 2018 r. Gdańsk odwiedziło dokładnie 3 110 755 gości - na tę liczbę składa się ponad 2 mln turystów oraz ponad 1 mln odwiedzających. 69% wszystkich przyjezdnych stanowili Polacy, którzy w największej ilości przybywali z województwa pomorskiego, mazowieckiego oraz warmińsko-mazurskiego. Z kolei wśród zagranicznych gości najczęściej do Gdańska przyjeżdżali Niemcy, mieszkańcy Skandynawii i Wysp Brytyjskich

Gdańsk - co zwiedzać?

Z ankiet, jakie przeprowadzano wśród turystów wynika, że pobyt w Gdańsku oceniają na 8,72 w 10. stopniowej skali. Co jest wynikiem bardzo dobrym. Ankietowanych pytano o zakwaterowanie, atrakcje miejskie, sposób obsługi w punktach informacji turystycznej i ofertę gastronomiczną miasta. 

Zapytani o obiekty, które najczęściej odwiedzali, turyści wskazywali na: molo w nadmorskiej dzielnicy Brzeźno, Westerplatte, Park Oliwski oraz Bazylikę Mariacką. 

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News