Instalacja LPG może się nie opłacać w przyszłym roku
wikimedia
Autor Komunikaty prasowe - 15 Grudnia 2019

Bardzo zła wiadomość dla użytkowników gazu LPG. Od 2020 r. może się kompletnie nie opłacać

Gaz LPG od przyszłego roku może zdrożeć, co jest bardzo złą wiadomością dla jego użytkowników. Może wszak przestać się opłacać. “Senacka komisja budżetu i finansów publicznych odrzuciła wczoraj poprawkę, która kolejny raz przesuwała obowiązek stosowania elektronicznych dokumentów dostawy w akcyzie” - podaje “Dziennik Gazeta Prawna”.

Gaz LPG zdrożeje, ale nie tylko. Ceny innych wyrobów akcyzowych również pójdą w górę

Gaz LPG na cele opałowe będzie droższy od przyszłego roku, a także wiele innych wyrobów akcyzowych, które obecnie są zwolnione z tego podatku przez wzgląd na przeznaczenie, takie jak paliwo lotnicze, żeglugowe, wyroby dla przemysłu chemicznego (rozpuszczalniki, rozcieńczalniki, zmywacze do farb i komponenty do ich produkcji), alkohol etylowy wykorzystywany przez apteki czy przemysł spożywczy.

“Senacka komisja budżetu i finansów publicznych nie zgodziła się, aby odroczenie obowiązku stosowania elektronicznych dokumentów dostawy (e-DD) wprowadzić do ustawy podwyższającej akcyzę na papierosy i alkohol (Sejm uchwalił ją 21 listopada br.). Senat nie może bowiem zgłaszać poprawek, które wykraczają poza ustawę, którą przyjął Sejm” - informuje “Dziennik Gazeta Prawna”.

Eksperci mają déjà vu

Eksperci są niezwykle zaskoczeni tą sytuacją i twierdzą, że czują się jakby mieli déjà vu. Nie wahają się użyć nawet mocnych słów, mówiąc o porażce Ministerstwa Finansów. “Na początku grudnia 2018 r. Sejm musiał bowiem w ekspresowym tempie pracować nad poselskim projektem ustawy przesuwającym o rok obowiązek stosowania w obrocie tymi wyrobami elektronicznych dokumentów akcyzowych” - podaje “Dziennik Gazeta Prawna”. Argumentem było wtedy to, że na tak dużą zmianę nie są przygotowani właściciele firm, a nieoficjalne głosy mówiły także o braku gotowości fiskusa.

Urzędnicy obejrzą Twoje drzwi, ściany i okna. Szykuje się zmiana przepisów, po której grożą spore wydatkiUrzędnicy obejrzą Twoje drzwi, ściany i okna. Szykuje się zmiana przepisów, po której grożą spore wydatkiCzytaj dalej

“Teraz sytuacja się powtarza” – powiedział Krzysztof Wiński, starszy menedżer w PwC, cytowany przez “Dziennik Gazeta Prawna”. Jego zdaniem, w przypadku gdy do 1 stycznia przyszłego roku odpowiednie regulacje nie zostaną wprowadzone, to przedsiębiorców, a także osoby fizyczne czeka kupowanie towarów z doliczoną akcyzą.

Aktualizacja: 12 grudnia 2019 r. Sejm uchwalił ustawę o przedłużeniu możlwiości zamawiania towarów za pomocą dokumentacji papierowej, co oznacza także czasowe ich pozostanie przy niezmienionych kosztach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Magda Gessler ostrzega przed jajami tasiemca w popularnym daniu wigilijnym. Lepiej o tym wiedzieć i się przygotować
  2. Pacjentka była przytomna przez całą operację. Lekarze nie reagowali na jej krzyki
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. Seniorzy mogą dostać nawet 10 tysięcy złotych do emerytury! Wystarczy spełnić jeden warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News