gangi
Pixabay/tekukuno
Autor Komunikaty prasowe - 15 Grudnia 2019

Prezydent Meksyku licytuje majątek gangów. Tak wielkiej wyprzedaży jeszcze nie było

Gangi, kartele i skorumpowani urzędnicy - w Meksyku doszło do skonfiskowania ich dóbr i poszły one pod młotek. Jest to największa licytacja tego typu w tym kraju.

Gangi, kartele i skorumpowani urzędnicy - skonfiskowano ich dobra

Gangi w Meksyku istnieją nie od wczoraj, natomiast obecnie ma miejsce rzecz niecodzienna, mianowicie dobra, które zostały im skonfiskowane poszły pod młotek. Nie dotyczy to jedynie gangów, lecz także karteli i skorumpowanych urzędników. Chodzi o biżuterię, mieszkania, samochody czy nawet samoloty. Tak wielkiej wyprzedaży tego typu dóbr jeszcze nie było w tym kraju.

“Meksykanie mogą więc zatem kupić sobie wozy i błyskotki, które jeszcze nie tak dawno zdobiły garaże i ręce przestępców. Luksusowe dobra utracili, gdy wpadli w ręce policji” - informuje portal Money.pl.

Licytacja odbywa się w rezydencji prezydentów

Licytacja ma miejsce w dawnej rezydencji prezydentów Meksyku i trwa od soboty, jak informuje Money.pl za Polską Agencją Prasową. Została przekształcona w otwarty dla publiczności ośrodek kulturalny za sprawą obecnego prezydenta Andresa Manuela Lopeza Obradora.

“Wśród 29 drogich samochodów są m.in. dwa lamborghini, dwa mclareny, ferrari, corvette i aston martin model AM6 Vantage - wylicza PAP. Warty około miliona dolarów LearJet 36A, opancerzone ciężarówki, czy choćby willa w jednej z luksusowych dzielnic stolicy Meksyku o wartości co najmniej 750 tys. dol.” - podaje Money.pl.

Środki, które zostaną pozyskane w tej licytacji zostaną przeznaczone na budowę dróg w wiejskich regionach Meksyku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Magda Gessler ostrzega przed jajami tasiemca w popularnym daniu wigilijnym. Lepiej o tym wiedzieć i się przygotować
  2. Pacjentka była przytomna przez całą operację. Lekarze nie reagowali na jej krzyki
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. Seniorzy mogą dostać nawet 10 tysięcy złotych do emerytury! Wystarczy spełnić jeden warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News