Fot. Jakub Kaminski/East News. Warszawa, 14.03.2020. Epidemia koronawirusa w Polsce. Ze wzgledu na stan zagrozenia epidemicznego zdecydowano o ograniczeniach w dzialalnosci galerii handlowych. Na ich terenie pozostaja otwarte sklepy spozywcze, apteki, pralnie i drogerie.
Jakub Kaminski/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 1 Maja 2020

Na zakupach będą mogli cię zamknąć w izolatce. Wystarczy podejrzenie

Galerie handlowe będą otwarte od poniedziałku, 4 maja. Jednak ich powrót wiąże się z wieloma ograniczeniami wprowadzonymi ze względu na epidemię koronawirusa. Odwiedzając sklepy budowlane i meblowe trzeba być gotowym na to, że zakupy będą wyglądać zupełnie inaczej niż do tej pory.

Galerie handlowe otwarte od 4 maja

Otwarcie galerii handlowych to jedno z założeń drugiego etapu odmrażania gospodarki. Działalność wznowią też hotele i miejsca noclegowe, niektóre instytucje kultury oraz żłobki i przedszkola, w zależności od decyzji samorządów.

Galerie handlowe będą pracować inaczej niż dotychczas. Rząd wprowadził limit osób, które mogą przebywać w galeriach handlowych. Na jedną osobę musi przypadać 15 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Co ważne - do powierzchni sprzedażowej nie wlicza się powierzchnia korytarzy. Klienci galerii handlowych muszą zachować 2-metrowy dystans między sobą. Wymagane jest też zasłanianie ust i nosa (maseczką lub czymś innym).

Ważna wiadomość dla rodziców. Ujawniono, do kiedy będą otrzymywać pieniądze od rząduWażna wiadomość dla rodziców. Ujawniono, do kiedy będą otrzymywać pieniądze od rząduCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Ujawniono. Zarażony pracownik z firmy kompletującej pakiety wyborcze, zaczyna się

Ministerstwo Rozwoju zaznacza, że na tym etapie odmrażania gospodarki w strefie gastronomicznej będzie możliwe kupowanie żywności wyłącznie na wynos i w ramach dostaw. Dania nie mogą być spożywane na miejscu, w galeriach handlowych ani na ulicy.

W galeriach handlowych nadal nie mogą funkcjonować kluby fitness i przestrzeń rekreacyjna, np. place zabaw oraz tzw. wyspy handlowe.

Izolatki przy sklepach budowlanych i meblowych?

Do galerii handlowych, w tym sklepów budowlanych i meblowych nie będą mogły wejść osoby, które mają objawy choroby COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa. Gorzej, jeśli objawy zostaną stwierdzone w środku sklepu.

Jak podaje serwis money.pl, w takich sklepach muszą być przygotowane izolatki. W wytycznych przygotowanych przez Ministerstwo Rozwoju znalazł się obowiązek przygotowania obszaru lub pomieszczenia, w którym będzie można odizolować osobę, u której stwierdzono objawy choroby.

Nie jest jeszcze jasne, czy takie pomieszczenia w sklepach mają być przeznaczone dla pracowników czy klientów. Resort nie określił tego dokładnie. Jeżeli wystąpi podejrzenie COVID-19 u pracownika lub klienta, to będą proszone o natychmiastowe udanie się do szpitala albo na miejsce przyjedzie pomoc medyczna.

Za 3 dni ruszają centra handlowe. Jednak do niektórych sklepów już nie pójdziemy, pandemia je pokonałaZa 3 dni ruszają centra handlowe. Jednak do niektórych sklepów już nie pójdziemy, pandemia je pokonałaCzytaj dalej

Galerie handlowe będą dezynfekowane prawie cały czas

Galerie handlowe będą musiały zagwarantować klientom dostęp do płynów dezynfekujących i rękawiczek jednorazowych. W toaletach zostaną rozmieszczone instrukcje w związku z utrzymywaniem higieny w trakcie epidemii.

Wymagań wobec galerii handlowych i sklepów jest znacznie więcej. Sklepy będą musiały dezynfekować przebieralnie po każdym kliencie. Galerie muszą też informować o konieczności parkowania na co drugim miejscu, a jeśli to niemożliwe, trzeba pamiętać o bezpiecznym dystansie. Wszystkie powierzchnie mają być dezynfekowane kilka razy dziennie, a niektóre - jak w przypadku klamek i poręczy - co godzinę.

To już pewne, jest decyzja Sejmu. Netflix będzie płacił na polskie kino, kwota jest porażającaTo już pewne, jest decyzja Sejmu. Netflix będzie płacił na polskie kino, kwota jest porażającaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rozpędzony samochód roztrzaskał przystanek. Wszystko wyleciało w powietrze
  2. Otwarcie przedszkoli i żłobków. Znamy zalecenia GIS. Nic już nie będzie tak, jak dawniej
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ogromne zmiany w Polsce już w przyszłym tygodniu. Dla wielu to zła wiadomość
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News