Najważniejsze zmiany w przepisach od 2020 r., o których powinieneś wiedzieć

Autor Kasper Starużyk - 16 Stycznia 2020

Wzrost akcyzy, zmiany w podatkach, wprowadzenie PPK, nowe zasady przyznawania świadczeń socjalnych, to tylko niektóre zmiany w prawie. Lepiej wszystkie je poznać, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje, dzięki którym możesz uniknąć problemów w urzędach.

Rok 2020 obfituje w wiele zmian, których często możemy być nawet nieświadomi, a które będą miały wpływ na nasze życie. Rząd postanowił wprowadzić Polaków w nowy rok z pełną gamą nowych przepisów.

Już pod koniec roku pojawiły się informacje na temat wzrostu akcyzy w 2020 r. na wyroby tytoniowe i alkoholowe. Palacze dowiedzieli się także, że w tym roku znikną ze sklepów papierosy mentolowe, co w założeniu ma znacznie zmniejszyć liczbę osób palących.

Inną, bardzo ważną zmianą jest wybór dotyczący emerytury, a mianowicie Pracownicze Plany Kapitałowe. Do końca roku Polacy będą musieli wybrać w jaki sposób chcą odkładać swoje pieniądze na jesień życia.

Nowe regulacje i to znaczne czekają także kierowców. Sposób kontroli bowiem się zmieni, będzie trzeba uważać na nowe rzeczy.

Zmian będzie jednak dużo więcej. Zachęcamy do bardziej szczegółowego i szerszego zapoznania się z nimi na następnych slajdach.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News