Jak wyglądają pieniądze na świecie? Waluty różnych krajów

Autor Kasper Starużyk - 13 Stycznia 2020

Banknoty na całym świecie różnią się wyglądem, kolorami i rozmiarem. Prezentujemy te najpopularniejsze i mniej popularne.

Historia pieniądza jest niemal tak długa jak historia cywilizacji. Już parę tysięcy lat przed naszą erą ludzie przeszli z metody wymiany barterowej, co oznacza handel na zasadzie towar za towar, do bardziej opłacalnego i generującego mniejszą ilość problemów logistycznych sposobu rozliczeń, czyli płacenia pieniądzem. Przez tysiące lat były to monety, później coraz częściej zaczęto zamieniać je na banknoty.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że historia banknotów sięga średniowiecznych Chin, w których już 700 lat temu zaczęto ich używać w zastępstwie za pięniadz kruszcowy, czyli monety, zwane dziś bilonem. Dzisiaj banknoty z kolei zastępowane są przez pieniądz elektroniczy. Zanim odejdą ostatecznie do historii, zachęcamy do zobaczenia niektórych z nich.

Wiele z nich widujemy całkiem często, czy to na żywo, czy też na różnego rodzaju zdjęciach i grafikach. Inne natomiast są dość rzadko spotykane i aby je ujrzeć musimy wybrać się do jakiegoś egzotycznego kraju.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News