Uzdrowiska od dawna wybierane przez Polaków. Idealne miejsca na pobyt w sanatorium

Autor Stanisław Węgrowski - 28 Stycznia 2020

Sanatorium to miejsce, do którego Polacy jeżdżą bardzo chętnie. Polska słynie ze swoich uzdrowisk, które stoją na bardzo wysokim poziomie. W takich miejscach można się naprawdę zrelaksować - leczenie, rehabilitacja, SPA, ale też aktywne formy spędzania czasu, jak wycieczki i sport czekają na urlopowiczów. Zobacz najciekawsze uzdrowiska w Polsce!

Sanatorium to wspaniałe miejsce

Sanatorium to świetny sposób na połączenie wakacji z leczeniem. Dzięki temu nawet podczas krótkiego wypoczynku można zadbać o swoją kondycję zdrowotną - zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Wyjazdy do uzdrowisk są często wybierane nawet w przypadku tych mniejszych, powtarzających się dolegliwości, jak bóle mięśni czy stawów.

Co ważne, sanatorium to miejsce które posiada zazwyczaj bogatą ofertę zarówno jeśli chodzi zabiegi rehabilitacyjne, SPA czy możliwości aktywnego spędzania czasu. Dużym plusem wyjazdu do takiego miejsca jest to, że można samodzielnie planować, jak chcemy spędzać czas.

Obecnie w Polsce działa 45 uzdrowisk, które pozwalają na łączenie wypoczynku z leczeniem i rehabilitacją. Wszystkie na europejskim standardzie. Trzeba przyznać, że niektóre znajdują się w niesamowitych miejscach, mają niepowtarzalny charakter. Niektóre mieszczą się w górach, nad morzem lub innych regionach. Cudowny mikroklimat, bogactwa naturalne, piękna architektura i spokojna atmosfera - niektórymi obiektami można się zachwycać bez końca.

Wybraliśmy dla Was 10 najciekawszych uzdrowisk na terenie naszego kraju. Zapraszamy do galerii!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News