Szukasz oszczędnego auta? TOP 10 najmniej palących samochodów

Autor Stanisław Węgrowski - 14 Czerwca 2020

Samochód powinien palić jak najmniej. Pozwala to nie tylko na zadbanie o środowisko naturalne, ale również na bardziej oszczędną jazdę. Zwłaszcza, że ceny paliw mają wzrosnąć przez nowelizację ustawy o biokomponentach. Zgodnie z projektem będziemy płacić nie tylko za paliwo, ale pokryjemy też dodatkową opłatę emisyjną. Zmiany te w efekcie mogą przynieść podwyżkę ponad10 groszy na litr. Wybierając samochód, warto sprawdzić, które modele są najbardziej ekonomiczne pod względem spalania.

Samochód trzeba jeszcze utrzymać. Sprawdź, które palą najmniej

Przy wyborze samochodu nie wystarczy spojrzeć na oficjalne dane producenta. Jak się okazuje, te mogą się znacznie różnić od rzeczywistego spalania. Jak podaje portal moto.wp.pl, wynika to z tego, że do sprawdzania poziomu emisji i zapotrzebowania na paliwo nadal używa się laboratoryjnego cyklu NEDC. We wrześniu cykl zostanie przekształcony w WLTP, a dane katalogowe powinny być bliższe do tych osiąganych przez kierujących.

Z analizy EQUA Index, europejskiej organizacji testującej samochody, na którą powołuje się moto.wp.pl, samochody benzynowe spalały przeciętnie o 27 procent więcej niż wynikało to z danych producenta. Z kolei przypadku diesla różnica była jeszcze większa - aż 35 procent.

Zapraszamy do galerii, z której dowiecie się, które samochody (zarówno na benzynę, jak i diesel) palą najmniej. Przedstawiamy TOP 10 samochodów na na benzynę, a na koniec zostawiamy ranking diesla.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News