Plebiscyt "Mistrzowie parkowania". Straż miejska zachęca do głosowania na najgorzej zaparkowane auto [ZDJĘCIA]

Autor Stanisław Węgrowski - 4 Lutego 2020

Parkowanie to problem dla wielu kierowców. Niektórzy z nich nie mogą pogodzić się z przepisami ruchu drogowego, a już tym bardziej zakazami parkowania. Dlatego po prostu nie trzymają się przepisów. Ze względu na to, że kultura kierowców w naszym kraju jest jaka jest, Straż Miejska postanowiła przygotować cykl #MistrzowieParkowania. W ramach akcji zostaną pokazane najbardziej absurdalne (ale i niebezpieczne) parkowania samochodów. Głosy na "najlepsze" parkowanie będzie można oddawać na profilu twitterowym Straży Miejskiej.

Parkowanie w Warszawie to nie lada wyzwanie

Straż Miejska m.st. Warszawy dostaje średnio 1 084 zgłoszenia dziennie w sprawach naruszeń przepisów ruchu drogowego. Niemal 90% z nich dotyczy nieprawidłowego parkowania. W związku z tym rusza cykl profilaktyczno-edukacyjny warszawskiej Straży Miejskiej: „Mistrzowie parkowania”.

W 2019 roku Straż Miejska m.st Warszawy dostała niemal 396 tysięcy zgłoszeń dotyczących naruszeń przepisów w ruchu drogowym (6 proc. więcej niż w 2018 roku) . Strażnicy wydali dyspozycje usunięcia prawie 23 i pół tysiąca pojazdów (o 14% więcej niż rok wcześniej). 1905 razy nieuprawnione parkowanie odbyło się na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

"Publikując zdjęcia „mistrzów” parkowania chcemy wpływać na zmianę społecznego postrzegania parkowania niezgodnego z przepisami. Doświadczenie pokazuje, że często dopiero brak akceptacji dla konkretnych zachowań na drodze istotnie wpływa na zmianę sposobu postępowania kierowców" - tłumaczy Straż Miejska.

Strażnicy liczą, że cykl „Mistrzowie” parkowania skłoni kierowców do refleksji nad konsekwencjami nieprawidłowego sposobu pozostawiania samochodu. Zapraszamy do galerii. Zobaczcie najbardziej kuriozalne sytuacje związane z parkowaniem.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News