Minister ogłasza program Maluch Plus, do rozdania 450 mln zł. Znamy już datę składania wniosków

Autor Kasper Starużyk - 30 Lipca 2020

We wrześniu uruchomiona zostaje kolejna edycja programu Maluch Plus, wspierającego powstawanie i funkcjonowanie instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi. Budżet programu to 450 mln zł. Samorządy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości od 30 do 33 tys. zł na jedno miejsce w żłobku. Na kolejnych slajdach zobaczysz dodatkowe korzyści płynące ze świadczenia.

Od września rusza program Maluch Plus

Od 7 września można składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu Maluch Plus. To już kolejna edycja nadzorowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej programu mającego na celu wsparcie otwierania oraz działalności instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi do lat 3. Budżet programu wynosi w tym roku - podobnie jak w ubiegłym 450 mln zł.

O dofinansowanie na rozwój i utrzymanie infrastruktury żłobków, klubów dziecięcych i miejsc u dziennych opiekunów mogą się ubiegać jednostki samorządu terytorialnego, osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej (uczelnie i podmioty z nimi współpracujące). Dofinansowanie przeznaczone jest na inwestycje realizowane w roku 2021.

Zapraszamy do kolejnego slajdu.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News