Kredyt hipoteczny krok po kroku. Zanim weźmiesz mieszkanie na kredyt musisz pamiętać o kilku rzeczach

Autor Stanisław Węgrowski - 25 Stycznia 2020

Kredyt hipoteczny daje możliwość zakupu mieszkania bez kilkuset tysięcy złotych oszczędności, nic więc dziwnego, że jest tak popularny. Wiele osób jednak nie zdaje sobie sprawy, jak o wiele rzeczy trzeba zadbać starając się o kredyt na własne mieszkanie.

Kredyt hipoteczny - co należy wiedzieć?

Kredyty hipoteczny to duże zobowiązanie finansowe. Jego oprocentowanie jest raczej niskie, a suma, jaką trzeba oddać, może być zaskakująca. Ale te czynniki nie powinny odstraszać dobrze odpowiedzialnego kredytobiorcy. Biorąd kredyt hipoteczny należy się odpowiednio przygotować. Decyzja o kredycie będzie rzutować na nasze finanse przez lata, dlatego potrzebna jest jak największa wiedza na temat produktu, który nas interesuje. Taki kredyt musi też być dopasowany do naszych możliwości.

Kredyt hipoteczny jest ryzykiem nie tylko dla osoby ubiegającej się o niego, ale także dla banku. Jak radzi bankier.pl, ubieganie się o kredyt można podzielić na dwa etapy. Na początku warto ocenić zdolność kredytową, wybrać odpowiednią nieruchomość oraz właściwy bank i kredyt. Kolejny etap jest powiązany z wydaniem decyzji o przyznaniu kredytu i doprowadzeniem wszystkich formalności w związku z kupnem lokalu. Przed rozpoczęciem starań o kredyt trzeba naprostować domowy budżet, tak aby nic nas nie zaskoczyło.

Ile się czeka na kredyt hipoteczny? Rozpatrywanie wniosku trwa ok. 20 dni, a oczekiwanie na wydanie kredytu może wynieść 2-3 miesiące.

Zapraszamy do galerii, z której dowiesz się, jak wziąć kredyt hipoteczny krok po kroku.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News