Bajecznie piękne i zjawiskowe, aż trudno od nich oderwać wzrok. Najdroższe rasy kotów [GALERIA]

Autor Stanisław Węgrowski - 2 Lutego 2020

Koty potrafią kosztować prawdziwą fortunę. Za niektóre rasy trzeba zapłacić więcej niż za mieszkania czy samochody. Czy byłbyś w stanie wydać równowartość ekskluzywnego auta na kota określonej rasy? Zapraszamy do galerii z najdroższymi rasami kotów na świecie.

Koty żyją z człowiekiem prawie 10 tysięcy lat

Koty to obecnie najpopularniejsze zwierzęta domowe na świecie. Dla jednych cudowne i urocze, a dla innych przebiegłe bestie. W końcu koty, w przeciwieństwie do psów, potrzebują sporo niezależności i przestrzeni. Nie są też aż tak kontaktowe. A jednak te zwierzęta żyją z człowiekiem już niemal 10 tysięcy lat - tyle mniej więcej minęło od momentu, gdy koty zostały udomowione.

Jeśli chodzi o rasy kotów, to aktualnie występuje około stu ras kota domowego. Należy jednak podkreślić, że różne organizacje uznają różne rasy kotów, tak samo różnić się mogą standardy ras. W Polsce najczęściej można się spotkać z rasami uznanymi przez Międzynarodową Federację Felinologiczną oraz Polski Związek Felinologiczny. Generalnie na świecie za koty rasowe uznaje się te, które posiadają rodowód wystawiony przez jedną z dziewięciu organizacji należących do World Cat Congress.

A które rasy kotów są najdroższe? Okazuje się, że za niektóre koty trzeba zapłacić prawdziwą fortunę. Zapraszamy do galerii z przepięknymi kotami. I do tego niezwykle drogimi!

P.S. Na świecie jest wystarczająco dużo kotów, a wiele z nich nie ma domu. Dlatego pamiętajcie: lepiej adoptować niż kupować!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News