Koronawirus. Wszystko, co dotąd wiemy o groźnej epidemii

Autor Przemysław Terlecki - 30 Stycznia 2020

Koronawirus od kilku tygodni jest wiodącym tematem w mediach z całego świata. Ludzie z całego globu z obawą obserwują rozwój epidemii. Czym właściwie jest koronawirus? Skąd się wziął i jak z nim walczyć?

Skąd w ogóle wzięła się nazwa "koronawirus"? Zdecydowanie nie ma to związku z siłą wirusa, który mógłby przez swoje "ukoronowanie" uchodzić za najpotężniejszego z wirusów. W zasadzie można by tak wywnioskować z przekazów medialnych. Powód jednak jest całkiem inny - bardziej prozaiczny.

Tytułowanie wirusa "koronawirus" wzięło się z jego specyficznego wyglądu. Pod mikroskopem elektronowym widać bowiem specyficzną strukturę przypominającą pierścień złożony z malutkich żarówek, która to okala wirusa.

Warto jednak zwrócić uwagę, że na powyższym zdjęciu widać nie wywołującego ostatnio panikę koronowirusa z Wuhan, a wirusa SARS, który również jest koronowirusem. Ten popłoch wywoływał na przełomie 2002 i 2003 roku, gdyż rozprzestrzeniał się szybko i skutecznie uśmiercał ludzi. W ciągu kilku miesięcy udało się jednak opanować epidemię.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News