Polacy łamią wszelkie normy podczas kontroli. Największe rekordy promili w wydychanym powietrzu [GALERIA]

Autor Stanisław Węgrowski - 5 Lutego 2020

Kontrola drogowa potrafi zaskoczyć kierowców. W trakcie kontroli drogowej policjanci mogą sprawdzać m.in. stan techniczny pojazdu, informować o naruszeniu przepisów czy sprawdzać stan trzeźwości kierowcy. Niestety, w Polsce wiele osób jeździ pod wpływem. Jest też trochę niechlubnych rekordów jeśli chodzi o ilość promili w wydychanym powietrzu. Zobacz, ile najwięcej promili miał kierowca w Polsce podczas jazdy. Zapraszamy do galerii.

Kontrola drogowa potrzebna jak nigdy

Rośnie liczba kierowców prowadzących na podwójnym gazie. Potwierdzają to liczby: W 2018 roku dzięki kontroli drogowej zatrzymano 104 tys. nietrzeźwych kierowców. Natomiast w ubiegłym roku policja zatrzymała blisko 111 tys. pijanych kierowców. Z danych KGP, na które powołuje się Onet, ponad 50 proc. z nich miała powyżej 0,5 promila w wydychanym powietrzu. Zgodnie z polskim prawem, dopuścili się oni przestępstwa.

Dopuszczalna ilość alkoholu we krwi

Ile w takim razie można mieć alkoholu we krwi, aby nie narazić się w trakcie kontroli drogowej? Jak podaje portal infor.pl, dopuszczalna ilość alkoholu w ludzkim organizmie podczas jazdy to maksymalnie 0,1 mg/l w wydychanym powietrzu, co daje 0,2 promila we krwi. A przekroczyć ten limit jest bardzo łatwo. Jak podaje portal, często już wypicie 1 piwa lub 50 ml wódki prowadzi do stężenia na poziomie 0,25 promila. Za jazdę pod wpływem grozi zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata oraz grzywna w wysokości 5 tys. zł.

Śmiertelna dawka to dla nich dopiero początek

Tymczasem wygląda na to, że polscy kierowcy nic sobie nie robią z przepisów i coraz częściej jeżdżą pod wpływem, co potwierdzają statystyki KGP. Liczba nietrzeźwych kierowców w Polsce wzrosła o ponad 6,3 tys. Co więcej, w Polsce mamy kilku rekordzistów pod względem ilości promili w wydychanym powietrzu. Wszystkie przypadki, które zostaną zaprezentowane w galerii, są powyżej dawki śmiertelnej, która wynosi dla człowieka 4-5 promili. Jesteście ciekawi, jaki jest rekord? Zapraszamy do galerii.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News