TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]

Autor Stanisław Węgrowski - 21 Lutego 2020

Filmy potrafią kosztować prawdziwą fortunę. I nic dziwnego - produkcja filmu to niezwykle czasochłonny i skomplikowany proces, które pochłania gigantyczne środki finansowe. Najdroższy film w historii to "Avengers: Koniec gry". Budżet tej produkcji oszacowano na 356 milionów dolarów. Choć polskim filmom bardzo daleko do takich pieniędzy, to w historii polskiego kina znalazło się parę produkcji, na które przeznaczono ogromne środki. Zapraszamy do galerii z najdroższymi polskimi filmami w historii.

Filmy, które kosztowały fortunę

W Polsce nie jest łatwo zrobić dobry film. Jednym z czynników utrudniających produkcję na pewno jest fakt, że brakuje po prostu środków finansowych. Ale to nie oznacza, że w Polsce nie powstały niezwykle kosztowne produkcje.

W zestawieniu uwzględniono fabularne filmy polskie wyprodukowane po 1989 roku z największym budżetem produkcyjnym. W rankingu znajdują się również filmy, które powstały w ramach międzynarodowych koprodukcji.

Choć produkcja filmów w dzisiejszych czasach generuje coraz większe koszty, to wcale nie oznacza, że nowe filmy należą do najdroższych. Możecie się zdziwić, które produkcje znalazły się w czołówce. Zapraszamy do galerii najdroższych polskich filmów w historii.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News