Najdroższy dom świata sprzedany ukraińskiemu oligarchowi. Cena i jego przepych zapierają dech w piersiach

Autor Stanisław Węgrowski - 30 Stycznia 2020

Dom, które kosztuje kilkaset milionów dolarów? Czemu nie. Najdroższy dom świata mieści się na Lazurowym Wybrzeżu, na Południu Francji. Wartość nieruchomości szacuje się na 400 milionów dolarów, ale biznesmen, który go kupił, zapłacił "tylko" 220 milionów.

Dom, który kosztował fortunę

Dom mieści się na Lazurowym Wybrzeżu w miejscowości Saint-Jean-Cap-Ferrat na południu Francji. Jak podaje portal domiporta.pl, projekt rezydencji został wykonany przez dwóch francuskich architektów. Autorami są Sébastien-Marcel Biasini i Aaron Messiah. Artyści inspirowali się na stylu arkadowym, a także nurcie fin de siècle.

Dom został wybudowany w 1830 roku i na początku jego właścicielem była gmina. Potem w 1904 roku willa Les Cèdres należała do króla Belgii Leopolda II. Rodzina królewska mogła się cieszyć posiadłością do 1924 roku, gdy w posagu dostała ją Marnier-Lapostolle. Domiporta.pl podaje, że za sprzedaż domu odpowiadało konsorcjum Davide Campari-Milano, które w Polsce jest znane jako producent alkoholu Campari.

Dom został wystawiony na sprzedaż w 2017 roku. I choć nabywca znalazł się w sierpniu 2019 roku, to dopiero teraz dziennikarze Bloomberga dotarli do informacji, kto jest nowym właścicielem.

Zobacz najdroższy dom świata i sprawdź, kto jest jego właścicielem. Zapraszamy do galerii.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News