300 plus nie wystarczy. Niektórzy będą musieli dołożyć do świadczenia aż 200 zł

Autor Kasper Starużyk - 19 Sierpnia 2020

Chociaż przyznawane przez Ministerstwo Rodziny świadczenie 300 plus, znane też jako Dobry start, poprawiło sytuację finansową rodziców obarczonych wydatkami na edukację dzieci, to jednak dla wielu z nich pozostaje ono niewystarczające. Aby w pełni wyposażyć swoje dziecko na nowy rok szkolny niektórzy będą musieli wydać nawet 200 zł dodatkowo.

300 plus na Dobry start pokryje wyprawkę szkolną

Świadczenie 300 plus Dobry start to program prowadzony przez Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej, wspomagający dzieci rozpoczynające rok szkolny. Zapomoga w wysokości 300 zł przysłuje rodzinie jednorazowo w roku na każde dziecko uczące się w szkole do 20. roku życia (do 24. roku życia w przypadku dzieci niepełnosprawnych). Wniosek o świadczenie może złożyć rodzic lub rodzic zastępczy, opiekun prawny lub faktyczny dziecka, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka albo dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawaczej. Program nie obejmuje dzieci chodzących do przedszkola lub realizujących przygotowanie przedszkolne w "zerówce", ani studentów.

Wniosek o świadczenie 300 plus już od 1 lipca można składać zdalnie przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/ , przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS, a od 1 sierpnie - w urzędzie miasta, gminy, w lokalnym OSP i innych wyznaczonych do tego przez gminę instytucjach lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Termin składania wniosków o zapomogę 300 plus upływa 30 listopada. Składając wniosek w lipcu lub sierpniu, możemy liczyć na wypłatę świadczenia do 30 września. Świadczenia przyznawane w oparciu o wnioski składane we wrześniu, październiku i listopadzie zostaną wypłacane w ciągu 2 miesięcy od ich złożenia.

Popularna sieć sklepów wprowadza nowy obowiązek. Bez maseczki niczego ci nie sprzedadząPopularna sieć sklepów wprowadza nowy obowiązek. Bez maseczki niczego ci nie sprzedadząCzytaj dalej
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News