Galeria Północna była otwarta mimo zakazu handlu
fot. materialy prasowe
Autor Komunikaty prasowe - 9 Marca 2020

Galeria otworzyła się w niedzielę. Inspekcja pracy była w 10 minut

Galeria Północna, o czym informowały media już wcześniej, była otwarta w tą niedziele mimo zakazu handlu. Informacja o otwartym centrum handlowym nie umknęła Państwowej Inspekcji Pracy, która skontrolowała niektóre sklepy. 

Galeria Północna otwarta

Handel w centrum handolwym w niedziele jest możliwy? Tak, ale tylko wtedy, gdy za ladą staną właściciele. Tak stało się w przypadku akcji Galerii Północnej "Handlowa niehandlowa", podczas której to można było dokonywać zakupów w galerii mimo zakazu handlu. Tym razem klienci centrum mogli dokonać nie tylko zakupów w niedzielę, co jest obecnie bardzo utrudnione, ale też poznać właścicieli sklepów. Czy to spore wyzwanie dla tychże osób? - Sama bardzo często stoję za ladą - mówi Beata Kwaśniak właścicielka sklepów Duka. - Uważam, że aby dobrze prowadzić biznes trzeba znać wszystkie zadania, które stawia się przed pracownikami.

Możesz zapłacić do 10 000 zł kary, gdy listonosz porzuci przesyłkę. A grozi nawet aresztMożesz zapłacić do 10 000 zł kary, gdy listonosz porzuci przesyłkę. A grozi nawet aresztCzytaj dalej

Jak informuje portal Wirtualna Polska, sklepów otwarto w sumie kilkadziesiąt. Czynne były także niektóre restauracje oraz punkty usługowe.

- Szkoda, że nie wszystkie sklepy się do niej przyłączyły - mówi pan Artur, który na niedzielne zakupy przyszedł z rodziną. - Dziś przyszliśmy raczej z ciekawości, nie mamy żadnych konkretnych planów. Ale zakaz handlu to moim zdaniem poroniony pomysł. Niedziela to często jedyny dzień, w którym można było spokojnie zrobić zakupy.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Poruszające do łez zdjęcia rodziny Królikowskiego z pogrzebu. Został pięknie pożegnany

Protest przeciwko zakazowi handlu

Akcja "Handlowa niehandlowa" to nie tylko promocja Galerii Północnej, bo o centrum handlowym rozpisywały się media ogólnopolskie ale też sposób na protest. - To jest po pierwsze akcja promocyjna, a po drugie pewna forma protestu - mówi Bożena Święcka, właścicielka sklepu Tatuum.I dodaje: - Gospodarka sama rządzi się swoimi prawami. Wielu młodych ludzi było zadowolonych z tego, że mogli dorabiać w niedzielę. W styczniu, kiedy weszły kolejne obostrzenia, znów musieliśmy zredukować zespół.

Zgodnie z zapowiedziami w Galerii Północnej pojawiła się Państwowa Inspekcja Pracy. W niektórych sklepach była nawet 10 minut po ich otwarciu.

Najpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomNajpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdjęcie miejsca, w którym pochowany zostanie Paweł Królikowski w sieci. Smutne
  2. Najczęstsze objawy udaru. Każdy z nas powinien je znać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Mieszkańcy przeżyli chwile grozy, 9 ofiar śmiertelnych. Zniszczenia są ogromne, tornado za granicą
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News