Galerie handlowe znowu otwarte. Polacy masowo udali się do sklepów
Wikimedia/Jacek Halicki, (CC BY-SA 3.0)
Autor Wiktoria Pękalak - 28 Listopada 2020

Polacy głodni zakupów szturmem wzięli galerie handlowe. Kolejki pod sklepami wiły się już w południe

Galerie handlowe są znów otwarte. Dzisiaj sklepy w całej Polsce przeżyły prawdziwe oblężenie, Polacy wpadli w szał zakupów po trzech tygodniach zamknięcia.

Galerie handlowe znów otwarte

Od dzisiaj możemy znów robić zakupy w galeriach handlowych. Rząd poluzował obostrzenia dotyczące handlu, dzięki czemu Polacy mogli w pełni cieszyć się promocjami z okazji Black Friday, które w niektórych sklepach potrwa aż do poniedziałku.

Godziny dla seniorów do czasowego zniesienia. Już wiemy, kiedy nie będą obowiązywaćGodziny dla seniorów do czasowego zniesienia. Już wiemy, kiedy nie będą obowiązywaćCzytaj dalej

Mimo że sklepy znów się otworzyły, muszą działać w ścisłym reżimie sanitarnym. Oznacza to, że klienci muszą zasłaniać nos i usta oraz dezynfekować ręce lub zakładać rękawiczki przed wejściem do sklepu. Oprócz tego obsługa bardzo rygorystycznie podchodzi do kwestii związanych z limitem osób w każdym punkcie.

Dziś osoby, które chciały zrobić zakupy, musiały wykazać się sporą dozą cierpliwości. Wszystko za sprawą tego, że w wielu miejscach zaczęły tworzyć się kolejki, ponieważ zbyt wiele osób chciało wejść jednocześnie do sklepu.

Wyjątkowym zainteresowaniem cieszył się TK Maxx w Galerii Katowickiej. Bartosz Wojsa dziennikarz "Super Expressu" opublikował na Twitterze zdjęcie, na którym widać ogromną kolejkę ludzi czekających, by wejść do sklepu.

Abonament RTV będzie wyższy, ale nie wszyscy muszą go płacić. Mało kto wie, jak długa jest lista zwolnionych z obowiązkuAbonament RTV będzie wyższy, ale nie wszyscy muszą go płacić. Mało kto wie, jak długa jest lista zwolnionych z obowiązkuCzytaj dalej

“Kolejki do TK Maxx przez pół galerii. Za darmo coś dają?” - skomentował Wojsa.

galerie handlowefot. twitter.com/BartoszWojsa

Podobny wpis dotyczący TK Maxxa zamieściła Dorota Niecko, redaktorka m.in. Dziennika Zachodniego”: “Kolejka do TK Maxx w Galerii Katowickiej, sobota 28.11. Ciągnie się przez cały pasaż” napisała przy zdjęciu przedstawiającym naprawdę pokaźny wężyk.

Do podobnych sytuacji dochodziło w całej Polsce. Portal gazeta.pl znalazł na Twitterze jeszcze więcej postów opisujących sytuację w galeriach handlowych.

Sensacyjny sondaż, PiS bez władzy. Nawet w koalicji tylko 194 mandaty w SejmieSensacyjny sondaż, PiS bez władzy. Nawet w koalicji tylko 194 mandaty w SejmieCzytaj dalej

- Widziałem zdjęcia z Galerii Mokotów Waw. Nie chcecie tego widzieć. Kolejki do np. sklepu LEGO gdzie jest -200zł(!) na oko 200 osób (znam dokładnie rozpiskę promocji ;p i tyle wychodzi względem online, mimo że -40% na wybrane). Ustawiali się od 7. To samo inne sklepy firmowe [pisownia oryginalna - red.] - napiał na Twitterze jeden z klientów warszawskiej Galerii Mokotów.

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Obostrzenia podczas świąt 2020 już pewne. Niestety potwierdziło się to, czego się wszyscy obawiali
 3. Bohater programu TVN w okropnych słowach drwił z gwałtu. Natychmiastowa reakcja, teraz stracił pracę
 4. Godziny dla seniorów ograniczone. W jeden dzień przed Świętami zrobisz spokojnie zakupy

IKEA w końcu otwarta

Sklepy meblowe także zostały w końcu otworzone. Stało się to zresztą po wielu apelach do rządu, w których przedstawiciele branży prosili o możliwość otwarcia sklepów. Rząd finalnie wysłuchał prośbę i dziś oprócz sklepów odzieżowych, otworzyła się także IKEA, JYSK, Agata Meble i wiele innych.

Szykuj portfel, zapłacimy po 1318 zł. Już w grudniuSzykuj portfel, zapłacimy po 1318 zł. Już w grudniuCzytaj dalej

Niedługo przed otwarciem na zewnątrz IKEI w Warszawie zebrał się tłum ludzi, którzy chcieli zrobić zakupy w ulubionym sklepie meblowym. Absurd obostrzeń narzuconych przez rząd na sklepy wytknęła Jagna Marczułajtis-Walczak:

“Popatrzcie tylko!!! Tak wyglada dziś wizyta w galerii handlowej. W sklepach pustki, a przed sklepami tłumy oczekujących klientów na wejście do sklepu. Na powierzchni 50m2 stoi przed sklepem ponad 100 osób, a w sklepie 1 na 15 m2”. - napisała na swoim Twitterze Jagna Marczułajtis-Walczak, snowboardzistka i polityk.

Od soboty nowe zasady w pracy, maseczki obowiązkiem. Wyjątków jest niewieleOd soboty nowe zasady w pracy, maseczki obowiązkiem. Wyjątków jest niewieleCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Policja wkroczyła do akcji, szarpaniny podczas Strajku Kobiet. Kordony wyłapują przypadkowych demonstrantów
  2. Robert Kubica powraca na tor. Alfa Romeo wydała jasny komunikat
  3. Dasz na tacę płacąc kartą? Biskupi chcą wprowadzenia terminali do kościołów
  4. Sejm zadecydował w sprawie zakazu handlu. W końcu się ugięli
  5. Kamil Stoch mieszka w prawdziwym pałacu. Luksusy za miliony, pławi się w bogactwie (FOTO)
  6. Ania Lewandowska zrewolucjonizowała przepis na placki ziemniaczane. Są lżejsze i delikatniejsze
  7. Hit sieci. Makłowicz wyjawił jak zrobić frytki belgijskie, nie ma lepszego sposobu
Na tydzień znieśli restrykcje. Teraz wprowadzają lockdownNa tydzień znieśli restrykcje. Teraz wprowadzają lockdownCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News