Futro
unspash, Charisse Kenion
Autor Komunikaty prasowe - 11 Listopada 2019

Nie kupisz już tak łatwo futra. Nowe przepisy już wkrótce

Futro naturalne to element garderoby, który od dawna nie wpisuje się w trendy. Wszystko ze względu na ekologię. Kwestia hodowli zwierząt futerkowych ma zostać ponownie podjęta w obecnej kadencji rządu.

Futro naturalne od dawna jest passe

Futro naturalne jest elementem garderoby, na które nie pozwoliłaby sobie żadna osoba, którą interesują prawa zwierząt. Wszystko ze względu na okrutne praktyki, które stosowane są podczas zabijania stworzeń hodowlanych na futra. Kwestia hodowli zwierząt futerkowych ma zostać ponownie podjęta w obecnej kadencji rządu.

Na ostatnim posiedzeniu Zespołu Przyjaciół Zwierząt wypowiedziała się na ten temat posłanka Katarzyna Piekarska: “Mam nadzieję, że w tej kadencji uda się wreszcie zakazać tego strasznego procederu, jakim jest hodowla zwierząt na futra. Drugi ważny postulat, który dziś chyba już w żadnym ugrupowaniu nie budzi wątpliwości, to cyrki i wprowadzenie zakazu występowania tam dzikich zwierząt - mówiła na posiedzeniu zespołu Katarzyna Piekarska”. Parlamentarny zespół, który zajmował się ochroną zwierząt działał od grudnia 2015 roku.

Pracodawca może potrącić pieniądze z Twojej wypłaty. Już w przyszłym roku zmiana kwotPracodawca może potrącić pieniądze z Twojej wypłaty. Już w przyszłym roku zmiana kwotCzytaj dalej

Walka o likwidację branży futerkowej

Od kilku lat w Polsce ma miejsce walka o likwidację branży futerkowej. Zdaniem hodowców - dokładnie od czasu, gdy polskie skóry zyskały popularność na rynku międzynarodowym, a wartość branży kolosalnie wzrosła. Organizacje ekologiczne prowadzą wojnę o zakaz hodowli zwierząt na futra, opowiadał się też za tym m.in. Jarosław Kaczyński: “To jest kwestia stosunku do zwierząt. Kwestia, można powiedzieć, serca dla zwierząt, litości dla zwierząt i sądzę, że każdy porządny człowiek powinien w sobie coś takiego mieć” - wypowiedział się w listopadzie 2017 roku. Innego zdania byli jednak hodowcy, którzy tłumaczyli, że z powodu zakazu wiele świetnie funkcjonujących gospodarstw, dla których futra stanowią źródło utrzymania, pójdzie z torbami. Udzielił im poparcia Tadeusz Rydzyk:

"Te futerka przejmie kto? Niemcy i Rosjanie najpierw. Czy kto jeszcze? I kotka żałować. Do więzienia wsadzą. Tu się szanuje zwierzątka. Trzeba je szanować, ale równocześnie zabija się dzieci w Polsce. I mówią, że to są katolicy. Pewnie wszyscy byli w kościele na Boże Narodzenie. I co to jest? To jest jakaś schizofrenia. Tu się zastanawiają nad tymi futerkami, rozdzierają szaty. Ale człowieka wolno zabić. I to prawica jest? I to ludzie są?. Rozmawiałem z człowiekiem, który hoduje w Polsce zwierzęta futerkowe, nabrane kredyty, siedem tysięcy ludzi pracuje i gdzie oni teraz mają pójść? Na bruk? Kto zapłaci za te kredyty, kto zapłaci za to wszystko?" - powiedział na antenie TV Trwam.

Zmiany prawne

Krzysztof Czabański, przewodniczący parlamentarnego zespołu odpowiedzialnego za zajmowanie się ochroną zwierząt, podsumował w piątek 4 lata pracy i do zmian na plus zaliczył m.in nowelizację prawa łowieckiego: “Wyrzucono najbardziej drastyczne rzeczy z tego prawa. Dzięki temu chroni ono dzieci i młodzież przed traumą polowań. Chroni również zwierzęta, na których trenowano psy myśliwskie. To jest może mały kroczek, ale kroczek w dobrą stronę” - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Krzysztof Czabański. Jak podkreślił, zmienił się także stosunek organów ścigania do prowadzenia spraw związanych ze znęcaniem się nad zwierzętami: “Proszę sobie przypomnieć, ile było wcześniej skandalicznych wyroków lub działań, zaniechań ze strony prokuratury. W tej kadencji Sejmu zaczęło się to zmieniać i to też jest elementem zmiany świadomości społecznej, że zwierzę nie jest rzeczą. I powinniśmy dbać o warunki jego życia oraz dobrostan” - powiedział poseł PiS.

Kredytobiorcy mogą być mile zaskoczeni. Nie chodzi tylko o frankowiczówKredytobiorcy mogą być mile zaskoczeni. Nie chodzi tylko o frankowiczówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lwica z całej siły rzuciła się na mężczyznę i powaliła go na ziemię. Finał nagrania jest zupełnie inny, niż można by się spodziewać
  2. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Uważajcie, TVN pilnie ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Możesz stracić wielkie pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News