fryzjer-pexels-mariageller
Maria Geller / Pexels
Autor Stanisław Węgrowski - 30 Kwietnia 2020

Rzecznik rządu ujawnił za dużo? Podał "realny termin" kolejnego etapu odmrażania

Fryzjerzy mogą powrócić do pracy w połowie maja. Otwarcie salonów fryzjerskich to jedno z założeń kolejnego etapu odmrażania gospodarki, a to ma nastąpić jeszcze szybciej niż wdrażanie poprzednich etapów - poinformował w środę rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie z Polsat News.

Fryzjer już w połowie maja? Niewykluczone

Wiele osób zastanawia się, kiedy będzie mogło skorzystać z usług fryzjera lub kosmetyczki. Na razie działalność salonów jest niemożliwa. Jednak rzecznik rządu przyznał, że fryzjerzy będą mogli wrócić do pracy szybciej, niż w pierwotnych założeniach rządu.

Niemcy: Mandat za Yanosika i Google Maps. Polskich kierowców może czekać niemiła niespodziankaNiemcy: Mandat za Yanosika i Google Maps. Polskich kierowców może czekać niemiła niespodziankaCzytaj dalej

Müller pytany w Polsat News o to, kiedy fryzjerzy będą mogli otworzyć swoje salony, odpowiedział, że jest to kwestia, która będzie elementem kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Rzecznik rządu powiedział, że w drugim etapie i tak połączono część elementów z trzeciego etapu odmrażania gospodarki, a to umożliwia nieco szybsze uruchomienie niektórych sektorów gospodarczych.

Kiedy do fryzjera?

Piotr Müller ocenił, że do fryzjera będziemy mogli się udać jeszcze w maju. "W następnym etapie na pewno to będą również salony fryzjerskie. Mam nadzieję, że ten etap będzie mógł nastąpić jak najszybciej, że będzie to jeszcze połowa maja" - powiedział rzecznik rządu w rozmowie z Polsat News.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Minister podała datę odmrożenia gospodarki. Wiele osób, może być zaskoczonych

Czy to rzeczywiście możliwe, aby fryzjerzy wrócili do pracy tak wcześnie? Rzecznik rządu dopytywany, czy można już założyć, że w połowie to nastąpi, odpowiedział, że jest “termin realny”.

Zasiłek już nie do 3 maja. Rząd zmienił datę przyznawania świadczeniaZasiłek już nie do 3 maja. Rząd zmienił datę przyznawania świadczeniaCzytaj dalej

Odmrażanie gospodarki

Plan rządu składa się z czterech etapów. 20 kwietnia zrezygnowano z niektórych zakazów i poluzowano obostrzenia. Można przemieszczać się w celach rekreacyjnych, chodzić do lasów i parków, zwiększono również liczbę klientów w sklepach.

Ogłoszony wczoraj drugi etap zakłada otwarcie dd 4 maja hoteli, miejsc noclegowych, galerii handlowych oraz niektórych instytucji kultury. Z kolei od 6 maja działalność będą mogły prowadzić żłobki i przedszkola, w zależności od decyzji samorządów.

Biedronka przypadkiem oddała klientom najdroższe produkty za darmo. Stanowisko UOKiK nikogo nie zostawia obojętnymBiedronka przypadkiem oddała klientom najdroższe produkty za darmo. Stanowisko UOKiK nikogo nie zostawia obojętnymCzytaj dalej

Na trzecim etapie do pracy wrócą fryzjerzy i kosmetyczki - ich salony zostaną otwarte. Uruchomiona zostanie także gastronomia. Na tym etapie można się spodziewać organizacji opieki w szkołach dla klas 1-3.

Na ostatnim, czwartym etapie rząd zakłada otwarcie salonów masażu i solariów, siłowni i klubów fitness, a także instytucji kultury, takich jak kina i teatry.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pracownik Ikei zakażony koronawirusem. Niepokojące wpisy w internecie, padły poważne zarzuty
  2. Rząd podał datę otwarcia galerii handlowych. Przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Genialna wiadomość o pandemii, jakiej jeszcze nie było. Ogromny powód do radości

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News