fryzjer-pixabay-enginakyurt
Obraz Engin Akyurt z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 17 Maja 2020

Fryzjer otwiera jutro swoje drzwi, ale z szeregiem obostrzeń. Za telefon mogą cię wyrzucić z salonu

Fryzjer będzie czynny już od poniedziałku, 18 maja. Ale powrót do pracy zakładów fryzjerskich i salonów kosmetycznych podlega specjalnym wytycznym opracowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Rozwoju. Klienci powinni się liczyć z tym, że wizyta u fryzjera i kosmetyczki będzie wyglądać zupełnie inaczej.

Fryzjer czynny od jutra. Ale z szeregiem restrykcji

Apele fryzjerów i kosmetyczek oraz branży gastronomicznej w końcu zostały wysłuchane. Rząd ogłosił kilka dni temu trzeci etap odmrażania gospodarki. Na jego mocy od poniedziałku do pracy wracają zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, a także restauracje i bary. Trzeba jednak liczyć się z tym, że wizyta u fryzjera wiąże się z wieloma ograniczeniami.

Dostali od szefostwa bombonierki, wewnątrz przykra niespodzianka. Zamiast słodyczy będzie jednak pozewDostali od szefostwa bombonierki, wewnątrz przykra niespodzianka. Zamiast słodyczy będzie jednak pozewCzytaj dalej

Wytyczne dla fryzjera

Zgodnie z wytycznymi GIS i Ministerstwa Rozwoju w salonach fryzjerskich jeden fryzjer z zestawem czystych narzędzi ma obsługiwać jednego klienta. Wymagane jest też zachowanie dwóch metrów odległości między stanowiskami pracy i pracownikami.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Niespodziewany apel Emilewicz, który wstrząsnął całą Polską. Chodzi o aferę

Resort rozwoju zaleca fryzjerom codzienny pomiar temperatury ciała przy pomocy termometru bezdotykowego. W przypadku wystąpienia objawów choroby, należy natychmiast odsunąć pracownika od pracy.

Dla bezpieczeństwa klientów fryzjer jest zobowiązany do noszenia rękawiczek, maseczek, a nawet gogli i przyłbic przy wykonywaniu usług. Fryzjer powinien także zakładać odzież ochronną lub dedykowaną odzież roboczą.

Twoje wakacje w Polsce mogą zamienić się w farsę. Szykują się limity turystów, też możesz mieć problemTwoje wakacje w Polsce mogą zamienić się w farsę. Szykują się limity turystów, też możesz mieć problemCzytaj dalej

Fryzjer przyjmie tylko zdrowych

Fryzjerzy będą mogli przyjmować tylko osoby zdrowe i nie będące w kwarantannie lub pod nadzorem epidemicznym. Ponadto fryzjer jest zobowiązany do oczyszczania każdej dotykanej powierzchni kilka razy w ciągu dnia pracy, a także zabezpieczania i dezynfekcji urządzeń i mebli zabiegowych po każdym kliencie.

W salonach kosmetycznych i fryzjerskich nie będą funkcjonować poczekalnie. Do fryzjera lub kosmetyczki klienci mają przychodzić na umówioną godzinę. Poza tym Ministerstwo Rozwoju zaleca, aby w zakładach nie podawać ciepłych napojów. Dostępna powinna być woda do picia w opakowaniach jednorazowych lub podawana przez personel w kubkach jednorazowych z dystrybutora.

Idziesz do fryzjera? Pamiętaj o tych regułach

Z kolei osoby wybierające się do fryzjera mają obowiązek umawiania wizyty wyłącznie przez internet lub telefon. Klienci muszą zachować bezpieczną odległość dwóch metrów, mijając się z innymi osobami w salonie. Oprócz tego mają nakaz noszenia maseczek i rękawiczek. Warto pamiętać także o tym, że u fryzjera należy dokonywać płatności w sposób bezkontaktowy.

Nawet 150 zł więcej do emerytury, jest nowy sposób. Nie spiesz się, a twoje świadczenie będzie wyraźnie wyższeNawet 150 zł więcej do emerytury, jest nowy sposób. Nie spiesz się, a twoje świadczenie będzie wyraźnie wyższeCzytaj dalej

W wytycznych Ministerstwa Rozwoju znalazł się również pewien zaskakujący zapis - klienci nie mogą używać telefonów komórkowych w salonach w trakcie wykonywania usługi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny pożar w Radomiu. Dym widać z innych miejscowości, sytuacja jest trudna
  2. Nieoczywiste objawy świadczące o zbyt wysokim cholesterolu. Wystarczy przyjrzeć się swoim oczom
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Szczyt pandemii będzie już w najbliższych tygodniach. Bardzo niepokojąca wiadomość z Brazylii
Niemcy ze specjalnym apelem do Polski. Wzywają nas do całkowitego zdjęcia jednego obostrzeniaNiemcy ze specjalnym apelem do Polski. Wzywają nas do całkowitego zdjęcia jednego obostrzeniaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News