Dostanie się do fryzjera nie będzie takie proste
pixabay/Engin_Akyurt
Autor Radosław Święcki - 13 Maja 2020

Do fryzjera nie pójdziesz, nawet gdy wszystkich otworzą. Jest jeden problem, którego nie dasz rady przeskoczyć

Prawdopodobnie od najbliższego poniedziałku fryzjerzy będą mogli wznowić działalność. Teoretycznie nic zatem nie będzie stało na przeszkodzie, by po dwóch miesiącach udać się do fachowca na strzyżenie. Teoretycznie. Okazuje się bowiem, że nawet mimo otwarcia zakładów fryzjerskich na swoją kolej możesz jeszcze trochę poczekać.

Dostanie się do fryzjera nie będzie łatwe

Fryzjerzy – wszystko na to wskazuje – będą mogli rozpocząć na nowo działalność od najbliższego poniedziałku 18 maja. Oficjalnej informacji w tym zakresie wciąż brak, ale taki termin zasugerowała kilka dni temu w programie „Gość Krzysztofa Ziemca” w RMF FM wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Zakłady fryzjerskie – jak już informowaliśmy – będą funkcjonowały w nieco innej formie niż w czasach przed pandemią. Będziemy musieli przebywać w nich z maseczką, a przed rozpoczęciem strzyżenia czeka nas pomiar temperatury, a także ankieta dotycząca stanu zdrowia.

Rząd zaostrza kary do 30 tys. zł, trzeba zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Woś: skończył się czas próśbRząd zaostrza kary do 30 tys. zł, trzeba zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Woś: skończył się czas próśbCzytaj dalej

Co istotne, nie będziemy mogli udać się do fryzjera wprost z ulicy. Wizytę trzeba będzie wcześniej umówić telefonicznie online. Okazuje się jednak, że nie będzie to takie proste, bo już teraz chętnych na strzyżenie jest multum.

- Obecnie około 70 proc. salonów fryzjerskich i kosmetycznych tymczasowo wstrzymało rezerwację wizyt. Te, które zdecydowały się udostępnić kalendarz online, zapełniły już terminy na cały czerwiec - mówi w rozmowie z Money.pl Sebastian Maśka z portalu Moment.pl (umożliwiającego rezerwację wizyt), organizator akcji #ChceDoSalonu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Kidawa-Błońska wycofuje kandydaturę z wyborów prezydenckich. Co się stało?

Maśka podkreśla, że gdy tylko rząd oficjalnie ogłosi możliwość ponownego otwarcia salonów fryzjerskich, zainteresowanych strzyżeniem przybędzie jeszcze więcej i na wizytę trzeba będzie poczekać nawet kilka tygodni.

- Kiedy to się stanie, czas oczekiwania na wizytę, w zależności od salonu, wyniesie około 2-3 tygodnie. W większych będziemy czekać krócej. Podobnie jak stało się to w Niemczech czy Danii, gdzie salony działają już od połowy kwietnia - tłumaczy Maśka.

Właściciele salonów fryzjerskich obawiają się tylko, czy wciąż nieoficjalne zapowiedzi dotyczące możliwości wznowienia przez nich działalności potwierdzą się.

- Na razie zapisuję tylko na jeden tydzień od 18 maja, bo potem jeszcze rząd znowu to przesunie i będzie kłopot z przekładaniem. Wole tak się zabezpieczyć, bo inaczej zrobi się bałagan. Jednak gdyby to było jasne już teraz, że startujemy 18 maja, to bez problemu zapełniłabym kalendarz do końca maja i dalej - mówi w rozmowie z portalem właścicielka salonu we Wrocławiu.

Bon turystyczny 1000 plus na wakacje. Wiadomo już kto może go dostać, uprawnionych aż 60 proc. polskich pracownikówBon turystyczny 1000 plus na wakacje. Wiadomo już kto może go dostać, uprawnionych aż 60 proc. polskich pracownikówCzytaj dalej

Ceny wzrosną?

Gdy już jednak uda nam się zapisać do fryzjera, musimy liczyć się ze wzrostem cen za strzyżenie. Minimalne podniesienie cen planuje Dariusz Miłek, właściciel 4 warszawskich salonów Milek Design i 1909 Fryzjerzy. Wcześniej jednak zamierza oszacować jak na całościowe koszty usług wpłynie wprowadzenie zabezpieczeń i dezynfekcja lokalu.

- Nie chcemy na tym zarabiać, dlatego musimy to dokładnie oszacować, ale wzrost cen nie będzie znaczny - mówi Miłek.

Poniesienie cen za zwykłe strzyżenie – 25 do 30 zł – planuje właścicielka salonu we Wrocławiu.

- Nie mam wyjścia. Muszę mieć rękawiczki, maseczki i masę środków do dezynfekcji, a wszystko to bardzo podrożało. Od trzech dni robię zakupy i już wydałam 4 tys. zł, a to jeszcze nie wszystko. Farby też poszły w górę. Te, które kupuję, produkują we Włoszech i pewnie stąd te wzrosty. Dlatego na farbowaniu też ceny będę musiała podnieść o ok. 20 zł – tłumaczy właścicielka salonu fryzjerskiego.

Biedronka rozdała 28 tysięcy paczek z prezentami. Ty też możesz ją otrzymaćBiedronka rozdała 28 tysięcy paczek z prezentami. Ty też możesz ją otrzymaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd właśnie opublikował projekt zniesienia kolejnych obostrzeń. Co się zmieni?
  2. Wszyscy trzymali kckiuki za małego Kubusia. Niestety dotarły do nas najgorsze wieści
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Zmiany w przemieszczaniu po Polsce już 22 maja. Podano szczegóły
Jedna z popularniejszych linii zapowiada wznowienie lotów. Podano konkretną datę i nowe zasady dla pasażerówJedna z popularniejszych linii zapowiada wznowienie lotów. Podano konkretną datę i nowe zasady dla pasażerówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News