Fryzjer bez kasy on-line
Flickr/XPeria2Day
Autor Maria Glinka - 6 Maja 2020

Rząd z ważnym komunikatem dotyczącym salonów fryzjerskich. Przesunięciu uległy istotne terminy

Fryzjer, kosmetyczka czy prawnik jeszcze poczekają na zmiany. Ministerstwo Finansów poinformowało o opóźnieniu obowiązku wprowadzenia kas fiskalnych on-line. Powodem tej decyzji ma być pandemia koronawirusa.

Nadal bez kasy on-line u fryzjera, kosmetyczki czy prawnika

Fryzjer to tylko jeden z zawodów, który miał być objęty obowiązkiem wdrożenia kas on-line już 1 stycznia 2021 r. Zasady te mają dotyczyć także świadczenia usług kosmetycznych, kosmetologicznych, budowlanych, w zakresie opieki medycznej lekarskiej i dentystycznej, prawniczych oraz związanych z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej.

Ministerstwo Finansów podjęło decyzję o odłożeniu w czasie tego obowiązku aż do 1 lipca 2021 r. Zmiany w terminarzu są podyktowane wprowadzeniem stanu epidemii na terenie kraju i potrzebą wspierania podatników – podaje bankier.pl.

Trzynasta emerytura także w maju. Wiemy już, do kogo trafiąTrzynasta emerytura także w maju. Wiemy już, do kogo trafiąCzytaj dalej

Ciąg dalszy zmian

Nie są to jedyne podmioty, które zdobyły dodatkowy czas na przystosowanie się do planowanych zmian. W razie świadczenia usług świadczonych przez placówki gastronomiczne (również sezonowo) w zakresie wyżywienia czy zakwaterowania czy sprzedaży węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych obowiązek wprowadzenia kas on-line został przesunięty z 1 lipca 2020 r. na 1 stycznia 2021 r.

Rozporządzenie, które oficjalnie potwierdzi zmiany terminów, jest w trakcie przygotowań – poinformował resort finansów.

Szykuje się nowy podatek? Chcą opodatkować rzeczy, których używamy na co dzieńSzykuje się nowy podatek? Chcą opodatkować rzeczy, których używamy na co dzieńCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków

Kasy fiskalne, które ułatwią walkę z szarą strefą

Jak dotąd kasy on-line zostały wprowadzone w branży motoryzacyjnej i paliwowej. Są to urządzenia fiskalne nowej generacji, które co dwie godziny komunikują się z Centralnym Rejestrem Kas, prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. W tym repozytorium gromadzone są raporty dobowe, paragony fiskalne, dokumenty niefiskalne i informacje o przeglądach okresowych. Wszystkie te dane są przekazywane do Ministerstwa Finansów i mają na celu uszczelnienie luki VAT, walkę z tzw. „szarą strefą” gospodarki oraz wyeliminowanie przestarzałych urządzeń, których kontrolowanie jest utrudnione.

Koszt wymiany kas fiskalnych jest częściowo refundowany. Zgodnie z ministerialnymi wytycznymi ulga utrzyma się na poziomie 90 proc. wartości netto danej kasy, ale nie ta kwota nie może przekraczać 700 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna fala krytyki na szkołę jazdy. Kursantom po miesiącach puściły nerwy
  2. Koronawirus we Włoszech. Padły nowe rekordy dotyczące epidem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Katastrofa samolotu medycznego. Nikt nie przeżył, zginął też lekarz i pielęgniarka

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News