Frekwencja na godz. 17 wynosi 47,89 proc.
biznesinfo
Autor Kamila Jeziorska - 28 Czerwca 2020

Najnowsze informacje dotyczące frekwencji wyborczej. Aż ciężko uwierzyć w dane

PKW podało dane dotyczące frekwencji wyborczej o godz. 17. Nadal wszyscy podtrzymują, że frekwencja w tegorocznych wyborach może być rekordowa w historii.

Frekwencja na godz. 17

Państwowa Komisja Wyborcza na konferencji prasowej poinformowała, że frekwencja na godz. 17 wyniosła aż 47,89 proc. Najwyższa frekwencja jest w woj. mazowieckim - 51,17 proc., drugie miejsce - woj. małopolskie 50,27 proc., na trzecim miejscu jest woj. podkarpackie 49,19 proc. Najmniej osób poszło do urn w w woj. opolskim - 42,32 proc., woj. warmińsko-mazurskim - 43,06 proc. i woj. kujawsko-pomorskim - 45,51 proc.

PKW poinformowała, że powołano 27 230 obwodów do głosowania, w tym 25 433 stałych. W szpitalach powołano łącznie 799 obwodów, w zakładach karnych 94, w aresztach śledczych 45, w oddziałach zewnętrznych zakładów karnych 33, w domach pomocy społecznej 646, natomiast w domach studenckich 3. PKW przekazało także informację, że na statkach powołano 8 obwodów, natomiast zagranicą 169.

Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapaćDodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapaćCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ryanair zawiesza popularne trasy z Polski. Kolejne destynacje znikają z radarów
2. Na pewno przyjrzałeś się swojej karcie wyborczej? Już teraz wiemy, że w jednym mieście część głosów była nieważna

Frekwencja najwyższa w historii

Wszystko wskazuje na to, że frekwencja w tegorocznych wyborach prezydenckich będzie najwyższa w historii. W porównaniu z wyborami z 2015 roku frekwencja o godz. 12 była prawie o 10 proc. wyższa. Frekwencja o godz. 17 jest również wyższa o 13 proc. od tej z 2015 r. Przypomnijmy, że do zamknięcia lokali wyborczych jeszcze 3 godziny, dlatego jeśli frekwencja będzie nadal się tak rozwijała to można myśleć o frekwencyjnym rekordzie. Wśród miast wojewódzkich wygrywa Warszawa, a zaraz za nią jest Poznań.

Zwycięzcę wyborów prezydenckich poznamy już po 21. Wtedy stacje telewizyjne oraz serwisy internetowe pokażą pierwsze sondażowe wyniki wyborów. Według sondaży całkowita frekwencja ma wynieść od 60 proc. do 65 proc.

W Polsce jest nowy hit sprzedażowy. Polacy szturmują sklepy, a wiele z nich zaczyna świecić pustkamiW Polsce jest nowy hit sprzedażowy. Polacy szturmują sklepy, a wiele z nich zaczyna świecić pustkamiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta celowo nakaszlała w twarz rocznemu dziecku. Jego mama podała przyczynę
  2. Kolejne pieniądze popłyną do Polaków. Prezydent właśnie podpisał ustawę. "Dudowe" 1400 plus
  3. Od 28 lat szukają winnych morderstwa polskiego premiera. Jest nowe otwarcie. ws. zabójstwa Jaroszewiczów
  4. Skarbówka wraca do kontrolowania, 3,2 tys. w toku na koniec kwietnia. Do twoich drzwi także mogą zapukać
  5. W 2019 roku skorzystało 120 tys. Polaków. Ty też możesz zwiększyć emeryturę o 10%, sposób jest banalny
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News