Francja przedłuża stan epidemiczny do lipca
eastnews/Philippe Lopez
Autor Radosław Święcki - 3 Maja 2020

Stan zagrożenia epidemicznego do 24 lipca? Jeden z największych krajów Europy planuje przedłużenie

Francja przedłuży stan zagrożenia epidemicznego do 24 lipca? Takie plany ogłosił w sobotę francuski minister zdrowia Olivier Veran. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie parlament.

Francja przedłuża restrykcje

We Francji stan zagrożenia epidemicznego obowiązuje od 24 marca. Decyzję w sprawie przedłużenia tego stanu do 24 lipca rząd podjął podczas sobotniego posiedzenia. Ustawę w tej sprawie musi jednak zatwierdzić parlament, co nastąpi w nadchodzącym tygodniu. Będzie to jednak formalność, bowiem większością dysponuje w nim rządząca partia En Marche!

Minister zdrowia Francji Olivier Veran – jak podaje za francuskimi mediami PAP – uzasadniając decyzję o przedłużeniu podkreślał, że jest za wcześnie, aby całkowicie znieść stan zagrożenia epidemicznego, ponieważ istnieje wysokie ryzyko drugiej fali epidemii koronawirusa, która mogłaby nastąpić po całkowitym złagodzeniu ograniczeń.

Biedronka ujawniła listę płac. Zarobki w sieciówce robią wrażenie, aż trudno uwierzyćBiedronka ujawniła listę płac. Zarobki w sieciówce robią wrażenie, aż trudno uwierzyćCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Jarosław Kaczyński próbował ukryć pewne informacje na swój temat? Napoje wysokoprocentowe i imprezy

Proponowana ustawa zawiera m.in. nowe zasady dotyczące 14-dniowej kwarantanny dla osób, które przyjadą do Francji oraz izolacji, którą mają być obejmowani chorzy. Decyzja o obowiązkowej izolacji osób, które wykazują objawy koronawirusa i u których badanie potwierdziło obecność wirusa z Wuhan, będzie podejmowana przez przedstawicieli władz medycznych, ale będzie się od niej można odwoływać do sądu.

Veran podkreślił, że od kolejnego tygodnia, kiedy rozpocznie się znoszenie obowiązujących w całym kraju restrykcji, nie będzie już dostępna aplikacja służąca śledzeniu kontaktów zakażonych osób. Jej ewentualne dalsze rozwijanie musiałoby zostać poprzedzone debatą w parlamencie.

Ustawa zakłada powstanie tzw. brygad sanitarnych, które tworzyliby pracownicy służby zdrowia. Ich zadaniem będzie identyfikacja osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi.

We Francji od początku epidemii odnotowano ponad 24 tys. ofiar śmiertelnych koronawirusa (stan na 2 maja).

Fatalne wieści, ciebie też mogą nagle odłączyć od prądu. Sytuacja jest bardzo ciężkaFatalne wieści, ciebie też mogą nagle odłączyć od prądu. Sytuacja jest bardzo ciężkaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczne wieści z pogotowia. Nie żyje ratownik medyczny, nieoficjalnie mówi się o jednej przyczynie
  2. Marta spędziła 3 lata z w prawdziwym piekle. "Jak można zgwałcić żonę? To mi się należy"
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Pilny apel do Polaków. Ważne informacje z południa Polski
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News