Fotoradar
wikimedia, Tomasz Sieniecki
Autor Komunikaty prasowe - 30 Stycznia 2020

Fotoradary będą jeszcze bardziej skuteczne. Wyjątkowa zgodność Sejmu

Fotoradary będą jeszcze bardziej skuteczne. “Osoby, które nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego i igrają z ludzkim życiem, trzeba jak najszybciej zdyscyplinować” – mówi w wywiadzie dla czwartkowego wydania „Dziennika Gazety Prawnej” Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur, jak cytuje Bankier.pl.

Fotoradary jeszcze skuteczniejsze

O projektowane przepisy, które mają zmienić procedurę mandatową, został zapytany Alvin Gajadhur w rozmowie dla DGP. Powiedział on, że projekt jest właśnie w trakcie analiz i chodzi tu o „możliwość zastosowania w określonych przypadkach procedury administracyjnej”.

Linia lotnicza szuka pracowników w Polsce. Na start daje 10 tys. złotychLinia lotnicza szuka pracowników w Polsce. Na start daje 10 tys. złotychCzytaj dalej

„Być może rozwiązaniem byłoby np. nałożenie kary na właściciela pojazdu, który próbuje uniknąć odpowiedzialności za popełnione i zarejestrowane naruszenie? Wzorujemy się na rozwiązaniach stosowanych w krajach Europy Zachodniej. Są one skuteczne” – podkreślił, jak cytuje Bankier.pl.

Kara administracyjna wyższa od tradycyjnego mandatu

Dziennikarz DGP zwrócił uwagę, że kara administracyjna powinna być znacząco wyższa od tradycyjnego mandatu, gdyż wiązałyby się z nią punkty karne. Gajadhur odpowiedział, że wciąż jest to analizowane. „Finalnie jednak ustawa trafi pod obrady Sejmu. Najważniejsze, że jest ponadpartyjna zgoda dla zmiany przepisów” – powiedział.

Najdroższy dom świata sprzedany ukraińskiemu oligarchowi. Cena i jego przepych zapierają dech w piersiachNajdroższy dom świata sprzedany ukraińskiemu oligarchowi. Cena i jego przepych zapierają dech w piersiachCzytaj dalej

GITD liczy na to, że prace pójdą sprawnie i zmiany zostaną szybko przeprocedowane”. „Osoby, które nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, trzeba jak najszybciej zdyscyplinować. Tych osób jest wciąż zbyt wiele. Rejestrujemy niepokojąco wysokie przekroczenia prędkości” – zauważył.

Dalszy plan rozbudowy systemu fotoradarów

Gajadhur odniósł się do kwestii dalszego planu rozbudowy fotoradarów i powiedział, że w II kwartale jest plan rozpoczęcia postępowania przetargowego na zakup 39 urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości i 11 pojazdów wyposażonych w urządzenia rejestrujące.

„W III kwartale planowane jest rozpoczęcie postępowań na zakup 30 urządzeń do monitorowania wjazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle. W ostatnim kwartale prowadzone będą prace związane z zakupem 247 fotoradarów stacjonarnych, które zastąpią najstarsze obecnie używane” – stwierdził.

17 tys. aut w Polsce z rażącymi wadami. Twój samochód też może odwiedzić serwis17 tys. aut w Polsce z rażącymi wadami. Twój samochód też może odwiedzić serwisCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Albert Wójcik - przedsiębiorca i twórca inicjatywy STOP Sadystom
  2. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  3. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  4. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
  5. Biznes Info - portal o finansach małych i dużych
  6. Antyfake - fact-checking doceniony przez użytkowników

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News