fotoradary
Flickr/Karolina Kabat
Autor Paulina Musianek - 25 Października 2019

Nadchodzi olbrzymi wzrost fotoradarów. GITD wskazuje, gdzie zamierza je postawić

Fotoradary w jeszcze większej liczbie mają stanąć w Polsce, w najbardziej niebezpiecznych miejscach. Będą to m.in. urządzenia, których do tej pory nie było w naszym kraju.

Fotoradary. 111 nowych urządzeń

Fotoradary, nowe urządzenia do kontroli prędkości, mają pojawić się już się w trzecim kwartale przyszłego roku, jak zapowiedział Główny Inspektor Transportu Drogowego. Zakup nowych urządzeń jest efektem wprowadzenia projektu "Zwiększenie skuteczności i efektywności systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym", który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

ZUS znalazł sposób, żeby nie wypłacać renty. Dotyczy to tysięcy PolakówZUS znalazł sposób, żeby nie wypłacać renty. Dotyczy to tysięcy PolakówCzytaj dalej

Rejestratory przejazdu na czerwonym świetle

Przy polskich drogach staną zupełnie nowy typ fotoradarów, których jeszcze u nas nie było. To rejestratory przejazdu na czerwonym świetle na przejazdach kolejowych. Zostaną one zamontowane na najbardziej niebezpiecznych przejazdach kolejowych.

Planowany jest zakup 39 nowych urządzeń do odcinkowego pomiaru średniej prędkości, 26 stacjonarnych urządzeń rejestrujących, 30 urządzeń monitorujących wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle oraz 11 przenośnych urządzeń rejestrujących. Do GITD napływają tysiące wniosków od lokalnych społeczności z prośbą o montaż fotoradarów. Dokładna lokalizacja nie jest jednak jeszcze znana.

W ramach projektu na zakup urządzeń zostaną wydane 162 miliony złotych, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniesie 137,7 miliona złotych.

Być może wraz z rozwijaniem się tego projekt, zwiększy się również odsetek ukaranych za przewinienia na drodze kierowców. Jak pisze auto.wprost.pl, spośród 204 tys. zarejestrowanych i zweryfikowanych wykroczeń popełnionych w latach 2015-2017 na odcinkach dróg objętych odcinkowym pomiarem prędkości (OPP), w GITD dopuszczono do przedawnienia aż 115 tys. spraw, wynika z raportu NIK.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Masz taki telefon? Uważaj, mają błąd, przez który możesz stracić wszystkie pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News