Hotel Bristol, Forum Niemcowa
flickr
Autor Komunikaty prasowe - 9 Października 2019

Najważniejsi rosyjscy opozycjoniści przyjechali do Warszawy. Powód jest wyjątkowo ważny

Forum Niemcowa to jedno z najistotniejszych wydarzeń dla rosyjskiego społeczeństwa obywatelskiego. Odbędzie się ono w stolicy Polski, która na dwa dni zostanie centrum opozycyjnej Rosji. W imprezie weźmie udział ponad 300 uczestników, którzy po raz pierwszy odbędą dyskusje w naszym kraju.

Forum Niemcowa po raz pierwszy w Warszawie

Forum Niemcowa - znamy już program imprezy, która w tym roku ma miejsce w Warszawie. Kluczowym punktem wydarzenia jest dzisiejsza debata pomiędzy umownym liderem opozycji Aleksiejem Nawalnym, a amerykańskim politologiem Francisem Fukuyamą. To nie jedyne ważne osobistości, które przyjechały do stolicy Polski w ramach tej okoliczności. Działacze opozycji obecni nad Wisłą, których warto wymienić to na przykład Władimir Kara-Murza i Władimir Miłow.

Represje ze strony państwa rosyjskiego

Niektórzy z opozycjonistów mają w swoim życiorysie represje ze strony Rosji, z tego względu najistotniejsze opozycyjne wydarzenia odbywają się zazwyczaj poza granicami wschodniego państwa. Miłow w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną, którą cytuje portal Wiadomoci.dziennik.pl, przybliżył jakie były warunki w aresztach, w jakich przebywał: “30 dni siedzi się w pełnej izolacji na 15 mkw. w czteroosobowej celi. Jedzenie przynoszą przez okienko, niecała godzina dziennie na spacer w piwnicy z kratką zamiast sufitu, przez którą widać niebo. Człowiekowi zajętemu, który przyzwyczaił się, że na wszystko brakuje czasu, ciężko się przestawić”.

Wydarzenie organizowane po raz czwarty

Nazwę imprezie nadano na cześć zamordowanego u bram Kremla w 2015 roku Borisa Niemcowa, a jest ona organizowana już czwarty raz. Poprzednio odbywała się w Brukseli, Berlinie i Pradze. Współorganizatorka wydarzenia i szefowa Fundacji WOT oraz działaczka Stowarzyszenia Za Wolną Rosję Anastasija Siergiejewa udzieliła wypowiedzi na temat wydarzenia serwisowi Dziennik.pl: “To jedna z niewielu, a przy tym chyba największa platforma, na której intelektualiści, liderzy, dziennikarze i aktywiści z Rosji mogą spotkać się z europejskimi kolegami i porozmawiać o problemach, które ich trapią”. Dodała również, że polskie środowisko eksperckie, dzięki temu wydarzeniu będzie mogło lepiej zrozumieć sytuację Rosji: “Po pierwsze, to unikalna możliwość dla polskiego środowiska eksperckiego, by lepiej zrozumieć to, co dzieje się w Rosji. Po drugie, to ważny sygnał dla rosyjskiego społeczeństwa o tym, że Europa nie składa się tylko z Francji i Niemiec, ale i innych państw, z których każde ma swoje wyobrażenia o Rosji. Po trzecie, to szansa porozmawiania o Rosji w Europie”.

Jaja masowo wycofywane. GIS ostrzega przed ich jedzeniemJaja masowo wycofywane. GIS ostrzega przed ich jedzeniemCzytaj dalej

Forum Niemcowa wspomożone przez Polskie MSZ

Polskie MSZ udzieliło finansowego wsparcia Forum Niemcowa, a na jego otwarciu zapowiedziano też obecność i wystąpienia ważnych osobistości, takich jak na przykład Maciej Lang - wiceszef resortu dyplomacji. Na zgromadzeniu pojawią się też ambasady innych państw europejskich, takich jak Czechy i Wielka Brytania

Data wydarzenia to nie przypadek

Na datę rozpoczęcia wydarzenia wybrano 9 października i nie stało się to przez przypadek, bowiem Boris Niemcow, gdyby żył, skończyłby dziś 60 lat. Bohater od lat 90. był znaną osobistością w polityce, a za czasów Władimira Putina obejmował antyrządowe stanowisko. Był jednym z niewielu polityków potępiających nielegalną debellację Krymu, przez co poniósł śmierć rok później. Decydentów nie udało się do tej pory ustalić, choć wykonawców morderstwa skazano.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Została zgwałcona przez brata w wieku 14 lat. Prawdziwy cios wymierzyli jej jednak rodzice
  6. Mateusz Morawiecki wprowadził w całej Polsce stan alarmowy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News