Flybe upada po 40 latach działalności
fot. JESHOOTS-com / pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 5 Marca 2020

Upadła popularna, regionalna linia lotnicze. Odwołała wszystkie loty, pasażerowie muszą radzić sobie sami

Po czterech dekadach funkcjonowania brytyjska linia lotnicza Flybe upada. Rocznie z usług tego regionalnego przewoźnika korzystało 8 milionów klientów. Pracę straci 2 tys. jej pracowników, a klienci, którzy mieli kupione bilety na lot, będą mogli skorzystać z transportu zastępczego, jakim są pociągi Great Western Railway, South Western Railway, TransPennine Express and Avanti West Coast.

Flybe upada

Jak tłumaczył prezes linii lotniczej Flybe Mark Anderson podjęto wszystkie możliwe próby, by uchronić linie przed upadkiem. Problem jednak w tym przypadku miały być kłopoty finansowe i zapewnienie przyszłego finansowania działalności linii. Flybe obsługiwało 26 portów lotniczych na terenie Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, a także 30 lotnisk na terenie Europy. W związku z tym, że była ona często jedynym operatorem na niektórych lotniskach i może to spowodować, że wiele bezpośrednich połączeń po prostu zniknie z mapy Zjednoczonego Królestwa.

Linia obsługiwała aż 40 proc. bezpośrednich połączeń na terenie Wielkiej Brytanii. W czwartek Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował, że zostaje w przypadku tej spółki uruchomiony nadzór administracyjny i w związku z tym zostają odwołane wszystkie jej loty.

Szykują się nowe zasiłki. Ich koszt może wynieść 1136 zł na uprawnionegoSzykują się nowe zasiłki. Ich koszt może wynieść 1136 zł na uprawnionegoCzytaj dalej

Jak informuje firma "EY" gwoździem do trumny dla Flybe była epidemia koronawirusa, który pomniejszyła dosyć znacząco liczbę rezerwowanych biletów. Jednak to nie koronawirus stał za upadkiem linii, lecz rosnące koszty paliwa, konkurencja oraz niewielki popyt na loty.

Rząd wycofał się pożyczki

Grant Shapps minster transportu w Wielkiej Brytanii opublikował wpis na Twitterze, w którym podkreśla, że rząd Wielkiej Brytanii pilnie pracuje nad tym, by najszybciej jak to możliwe, przywrócić kluczowe połączenia przy współpracy z innymi przewoźnikami na lotniskach, na których operował Flybe. Z informacji przekazanych przez "Financial Times" wynika, że właściciele linii lotniczych byli skłonni zainwestować 30 milionów funtów, by ratować linie. Flybe należało do Connect Airways, którego to właścicielem jest Virgin Atlantic, Stobart Air i fundzusz hedgingowy Cyrus Capital.

Najpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomNajpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomCzytaj dalej

Wiadomo, że rząd Wielkiej Brytanii próbował przyznać Flybe pożyczkę w wysokości 100 milionów funtów by firma utrzymała się na rynku, jednak jak donosi "Financial Times" w środę wycofano się z tego pomysłu i firma postanowiła poddać się nadzorowi Brytyjskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Flybe nalegało też, by zmniejszyć opłatę odprowadzaną do budżetu państwa od przelotu obie strony, która wynosi 13 funtów i łacznia stanowiła 106 mln funtów kosztów dla firmy rocznie. Gdyby stawka za połączenia krajowe została obniżona o połowę, to jak miała zapewniać jedna z osób, która znała sytuację Flybe, pożyczka nie byłaby konieczna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające odkrycie pod Garwolinem. Martwy płód leżał za przystankiem, matka jest poszukiwana
  2. Wiele osób nawet nie wie, że ma chore nerki. Schorzenia, których nie wolno lekceważyć
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Poruszający wpis Martyny Wojciechowskiej. Pobicie, gwałt i niesamowita podróż kobiety
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News