Flowing Hair Dollar
Pixabay
Autor Redakcja BiznesInfo - 8 Września 2020

Najdroższa moneta świata znów na aukcji. Niewiarygodne ile trzeba za nią zapłacić

Flowing Hair Liberty Dollar, czyli najdroższa moneta świata, ponownie trafi na aukcję. Słynny amerykański dolar, którego produkcja rozpoczęła się już w 1794 roku, uznawany jest za jedną z najbardziej wyjątkowych, zachowanych do dzisiaj monet. Najbardziej poraża cena, jaką trzeba zapłacić za ten unikatowy przedmiot.

Flowing Hair Liberty Dollar to najdroższa moneta w historii

Kilka lat temu Polacy mieli okazję oglądać podczas wystawy w Zamku Królewskim unikatowy przedmiot. W lutym 2016 roku do naszego kraju przyjechała najdroższa moneta świata, czyli Flowing Hair Liberty Dollar. W 2013 roku egzemplarz tej wyjątkowej monety, której produkcja sięga 1794 roku, został sprzedany za 10 milionów dolarów. Przy okazji wystawy mieliśmy okazję dowiedzieć się nieco więcej o historycznym dolarze.

Seniorze, od września obowiązują Cię nowe przepisy. Mają wpływ na wysokość emeryturySeniorze, od września obowiązują Cię nowe przepisy. Mają wpływ na wysokość emeryturyCzytaj dalej

- Produkcja Flowing Hair Dollar rozpoczęła się 15 października 1794 roku, jednak nie trwała zbyt długo. Pracownicy mennicy szybko się zorientowali, że narzędzia, którymi dysponują, są nieodpowiednie do bicia monety o dużych rozmiarach i zawiesili produkcję po niewielkim nakładzie 1758 sztuk. Utrzymuje się, że do czasów współczesnych zachowało się około 130 sztuk Flowing Hair Liberty Dollar z pierwszego roku produkcji, jednak większość z nich jest w bardzo złym stanie.- mówił wówczas Adam Zieliński, dyrektor zarządzający Skarbnicy Narodowej.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Kluczowa usługa z zerowym VAT. Rząd w końcu idzie po rozum do głowy
2. Wszystko zaczęło się od silnego zmęczenia. Po tygodniu w szpitalu osierociła sześcioro dzieci


Unikatowa moneta jest warta miliony dolarów

Flowing Hair Liberty Dollar był wzorowany na hiszpańskim dolarze. Na jednej stronie znajdował się wizerunek bogini wolności, natomiast na drugiej widniał orzeł. Na początku lat 90. znany numizmatyk Jack Collins oszacował, że do czasów współczesnych zachowała się maksymalnie ilość 120-130 sztuk.

Ruszają masowe kontrole. Inspektorzy mogą odwiedzić nas w domach, jest jednak jeden wytrychRuszają masowe kontrole. Inspektorzy mogą odwiedzić nas w domach, jest jednak jeden wytrychCzytaj dalej

W 2010 roku Flowing Hair Liberty Dollar został sprzedany na aukcji za aż 7,85 miliona dolarów. Trzy lata później wartość unikatowego przedmiotu jeszcze wzrosła. W 2013 roku podczas kolejnej aukcji Bruce Morelan zapłacił za monetę aż 10 milionów dolarów. Jak poinformował portal bankier.pl, tym razem wszyscy zainteresowani będą mogli nabyć amerykańską monetę podczas aukcji organizowanej przez Legend Auctions w The Venetian Hotel w Las Vegas 8 października.

Flowing Hair Liberty Dollar

fot. commons.wikimedia.org

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, dramatyczną informację przekazała rodzina
  2. Niewielu wie, co Paweł Królikowski jako ostatnie powiedział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Już wtedy czuł niepokój?
  3. Mało kto wie, a od piątku jest nowa kara. Ty też możesz zapłacić 500 zł mandatu
  4. Lidl idzie na całość i szykuje się na wojnę cenową z Biedronką. Skorzystamy na wielu produktach
  5. Za dziecko na wczasach możemy zapłacić jak za dorosłego. Wszystkiemu winny bon turystyczny
  6. Minister edukacji właśnie podpisał ważny dokument. Chodzi o naukę zdalną w szkołach
Rosja jasno i dobitnie o Nord Stream 2. Groźba sankcji ze strony Niemiec nie straszna KremlowiRosja jasno i dobitnie o Nord Stream 2. Groźba sankcji ze strony Niemiec nie straszna KremlowiCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News