Fiat 126p na prąd przejechał do tej pory ponad 6 tysięcy kilometrów. I to bez awarii
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 19 Grudnia 2019

Nietypowy Fiat 126p zaskoczeniem na drodze. Zmiany w nim wprowadzone budzą podziw

Fiat 126p, tzw. Maluch z elektrycznym napędem? Czemu nie. Trzech fascynatów postanowiło zbudować elektrycznego malucha.

Fiat 126p na prąd

Fiat 126p był kiedyś niezwykle popularnym samochodem w Polsce. Potocznie nazywa się go ma maluchem. Co ciekawe, pod koniec produkcji tego auta w 1997 roku “maluch” stał się jego oficjalną nazwą. Fiat 126p do dziś ma wielu fanów. Nie brakuje fanclubów i kolekcjonerów.

Fiat 126p na prąd

Właśnie kimś takim jest pan Sławek, który jest autorem Fiata 126p na prąd. Jego historia została ukazana w programie “Raport” w TVN Turbo. Kolekcjoner zapytany o koszty przerobienia malucha na napęd elektryczny stwierdził, że były “dość duże”.

Zapukają do drzwi, by zabrać ci mieszkanie. Trwają masowe kontroleZapukają do drzwi, by zabrać ci mieszkanie. Trwają masowe kontroleCzytaj dalej

- Wszystkie istotne elementy, czyli akumulator, jego ładowarka, silnik, sterownik silnika były sprowadzane z Chin. Łączny koszt wyniósł około 25 tysięcy złotych, z czego sam akumulator kosztował 15 tysięcy złotych - powiedział cytowany przez TVN24BiS fan.

Silnik elektrycznego malucha

Maluch zaskoczy Cię na światłach

Fiat 126p na prąd może zaskoczyć swoją dynamiką. Pan Sławek nigdy nie mierzył przyspieszenia, jednak samochód spod świateł startuje jak samochód segmentu A. Auto ma 100 kilometrów zasięgu, i może jechać z prędkością nawet 90 km/h. - Podróż nim po autostradzie nie byłaby ani wygodna, ani fajna, ale do jazdy po mieście jest wręcz idealny - twierdzi cytowany przez TVN24BiS pan Sławek.

Elektryczny Fiat 126p nie był zbyt długo konstruowany. - Nie więcej niż pół roku, z tym, że dość dużo czasu zajęło oczekiwanie na poszczególne komponenty. Same prace nie zajęły więcej niż miesiąc - powiedział pan Jacek, współtwórca samochodu.

Fiat 126p na prąd przejechał do tej pory ponad 6 tysięcy kilometrów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda "Klanu" doznała śmierci klinicznej. Dziś opowiada o przerażającym przeżyciu
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. To jest kosmos, powariowali! Szynka i śledzie w Biedronce po złotówce, gęś za 2 złote, niebywałe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News