Fame MMA zdobywa coraz większą popularność. Również w Polsce
Flickr/ fot. Chris Sgaraglino
Autor Stanisław Węgrowski - 8 Listopada 2019

Od 12-letniego Aleksandra żądają 2,5 mln złotych. Rodzice tłumaczą go chorobą

Fame MMA żąda odszkodowania w wysokości 2,5 mln złotych od chłopca, który ma zespół Aspergera. 12-letni Aleksander prowadził nielegalny stream gali MMA na swoim kanale na Youtube.

Fame MMA żąda kasy od chorego chłopca

Fame MMA wezwało do zapłaty rodziców chłopca z zespołem Aspergera na kwotę 2,5 mln złotych. Jak podaje portal biznes.wprost.pl, w marcu tego roku chłopiec prowadził nielegalny stream kodowanej gali walk Fame MMA. Teraz rodzinę mogą spotkać bardzo przykre konsekwencje. Wojciech Gola, współorganizator gali Fame MMA, cytowany przez Wprost powiedział: “Nie chcę tu nikogo straszyć, ale to był restream na bardzo dużo osób” i zapowiedział, że firma będzie walczyć o gigantyczne odszkodowanie.

Fame MMA zdobywa coraz większą popularność. Walki na gali są prowadzone w formacie mieszanych sztuk walki, a uczestnikami pojedynków są przede wszystkim celebryci z różnych branży, często nie mający jakiegokolwiek profesonalnego doświadczenia w MMA. Temat został szczegółowo opisany w tygodniu Wprost.

Ciepłowniom grozi nagły upadek. Twoje kaloryfery w każdej chwili mogą stać się zimneCiepłowniom grozi nagły upadek. Twoje kaloryfery w każdej chwili mogą stać się zimneCzytaj dalej

Nielegalne streamy rujnują biznes

Zyski, jakie tracą organizatorzy z powodu nielegalnych transmisji, są bardzo duże. - Szczególne znaczenie ma dla nas fakt, że trafiamy do grupy docelowej, która świetnie sobie radzi z komputerami, jest zorientowana w internecie i wie, jak takie rzeczy robić. Niestety, rzadko kto jest świadom, że takie postępowanie jest przestępstwem polegającym na naruszeniu praw autorskich i ich rozpowszechnianiu - powiedział cytowany przez biznes.wprost.pl współwłaściciel spółki Fame MMA Krzysztof Rozpara.

Rodzice tłumaczą syna

Rodzice 12-letniego chłopca starają się tłumaczyć działania syna chorobą - cierpi na zespół Aspergera. - Jest to choroba w spektrum autyzmu. Oznacza to między innymi, że syn nie jest w stanie przewidywać konsekwencji swoich czynów, nie kalkuluje – tłumaczył cytowany przez Wprost ojciec chłopca. Mężczyzna wyjaśnia, że syn prowadzi swój kanał na YouTube i jest to w zasadzie jego jedyna pasja, a stream włączy prawdopodobnie po to, by zaimponować innym użytkownikom sieci i zyskać popularność. Poza siecią chłopiec ma olbrzymie kłopoty z nawiązywaniem kontaktów społecznych. Ojciec opowiada też, że nawet w kontaktach z rodzicami Aleksander jest bardzo wycofany, co wynika z choroby. Jest za to wyjątkowo szczery. Dla ludzi z zewnątrz jego zachowania mogą być szokujące, jednak osoby, które wiedzą na czym polega zespół Aspergera, wiedzą dlaczego jest jaki jest.

Prezydent zdradził plany wobec Trzynastki. Dobre wieści dla seniorówPrezydent zdradził plany wobec Trzynastki. Dobre wieści dla seniorówCzytaj dalej

Fame MMA chce ugody

Nie wiadomo, jak zakończy się ta sprawa. Przedstawiciele Fame MMA są w stanie pójść na ugodę i obniżyć swoje oczekiwania związane z odszkodowaniem. Jednak nadal będą to bardzo wysokie, liczone w tysiącach, jak nie setkach tysięcy liczby. Wyszli też z propozycją, aby wizerunek Aleksandra został wykorzystany w kampanii edukacyjnej na temat nielegalnych transmisji w internecie. Jednak prawnik rodziny tłumaczy, że ugoda pozostaje w wielu punktach niejasna i może zaszkodzić chłopcu i rodzinie. Wygląda na to, że to dopiero początek tego sporu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biały lew i biała tygrysica zostali rodzicami. Ich dzieci są niezwykłe
  2. Fiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanci
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Wspaniała wiadomość dla seniorów, mogą dostać nawet o 250 zł więcej. Muszą spełniać tylko jeden warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News