Facebook
flickr.com
Autor Przemysław Terlecki - 3 Września 2019

Facebook chce ukryć polubienia. Niebawem zaczyna testy

Facebook pochyla się nad nowym rozwiązaniem, które postanawia już niebawem przetestować. Mowa o ukryciu licznika reakcji pod postami. O sprawie poinformowała badaczka aplikacji, Jane Manchun Wong.

Facebook niebawem bierze się za testy nowego rozwiązania, o którego wprowadzeniu myśli na swojej platformie. Chodzi o schowanie licznika z reakcjami, które zebrał dany post na portalu. Wiemy o tym dzięki cytowanej portal Business Insider Polska badaczki Facebooka, która dotarła do kodu ukrytego w aplikacji na systemach Android.

Jak oświadczyła na Twitterze Jane Manchun Wong, uruchomienie kodu doprowadza do eliminacji licznika z pola widzenia odbiorców posta. Autorzy wpisu czy grafiki wklejonej na portal wciąż widzieliby jednak liczbę reakcji.

Funt na dnie, dominuje dolar. Brytyjska waluta niszczona brexitemFunt na dnie, dominuje dolar. Brytyjska waluta niszczona brexitemCzytaj dalej

Facebook zastanawia się nad nowym rozwiązaniem

Odbiorcy posta, wraz ze znajomymi danej osoby, a także osobami będącymi oznaczonymi, jako rodzina autora postu, widzieliby jedynie informację, że polubili daną treść, a także zrobili to również inni. Jak na razie dążenia do sprawdzenia działania takiego mechanizmu potwierdził Facebook. Właściciele protalu przyznali, że planują jego testy, choć nie podali jeszcze kiedy. Można się jednak szybko ich spodziewać.

Facebook testuje bowiem podobne rozwiązanie z ukrywaniem licznika polubień na innej swojej platformie - Instagramie. Liczniki zniknęły dla użytkowników z Kanady, Brazylii, Nowej Zelandii czy Włoszech. Dlaczego portal decyduje się na testy tego rozwiązania? Business Insider Polska informuje, że wpływ na to mają coraz liczniejsze doniesienia o wpływie liczby polubień na samopoczucie użytkowników.

Chcemy, aby twoi znajomi skupili się na zdjęciach i filmach, które udostępniasz, a nie na tym, ile mają polubień. Nadal możesz zobaczyć polubienia pod twoimi postami, stukając w listę osób, które je polubiły, ale twoi znajomi nie będą mogli zobaczyć, ile polubień otrzymało twoje zdjęcie lub film - poinformował Instagram po wprowadzeniu testów.

500 plus: Niektóre rodziny czekają rok na decyzję. Bardzo błahy powód500 plus: Niektóre rodziny czekają rok na decyzję. Bardzo błahy powódCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady
  2. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  3. Wracali z wakacji na Maderze. Polaków spryskano środkiem do odrobaczania
  4. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News