Ewa Milde nie żyje
Unsplash.com Marc Ignacio
Autor Konrad Karpiuk - 25 Lipca 2020

Grała w Czterdziestolatku, Misiu i Alternatywy 4. Żegnamy ją po raz ostatni, miała 76 lat

Ewa Milde polska aktorka, która ma na koncie wiele ról w kultowych produkcjach, zmarła 24 lipca 2020 roku w Chicago, miała 76 lat. Te wyjątkowo smutne wieści potwierdził jej mąż, Bogdan Łańko.

Ewa Milde przez lata zmagała się z chorobą, nie wiadomo jednak z jaką, tak samo, jak nie poinformowano, co dokładnie było przyczyną jej śmierci. Od lat mieszkała w USA w Chicago, w którym miała mocne związki ze środowiskami polonijnymi. Polonia pogrążyła się w żałobie.

Nie żyje polska aktorka, Ewa Milde

Aktorka urodziła się w 1944 roku w Skierniewicach, w których ukończyła Liceum. Później studiowała na łódzkiej filmówce, kończąc ją w 1967 roku. Debiutowała w rolach teatralnych w Łodzi. Z czasem zaczęła osiągać sukcesy jako aktorka teatralna, występując w spektaklach na terenie całej Polsce, m.in. w Szczecinie, Koszalinie, czy Kaliszu.

Jedna z ulg wprowadzonych przez tarczę przestaje obowiązywać jutro. Później musisz radzić sobie inaczejJedna z ulg wprowadzonych przez tarczę przestaje obowiązywać jutro. Później musisz radzić sobie inaczejCzytaj dalej

Udane występy w teatrze zaowocowały otrzymaniem propozycji gry w filmach i serialach. Debiutowała w 1964 roku w filmie obyczajowym Beata. Później zaliczyła występy w kilku kultowych już dziś produkcjach, takich jak Czterdziestolatek (grała Bożenę, żonę Antka), Misiu jako Zofia Dyrman, czy w Alternatywach 4 jako żona Jana Winnickiego.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wszyscy się obawiali. Zapadła decyzja o ponownym zamknięciu obiektu
2. Płaca minimalna 2021. Znamy już wstępną kwotę, najgorszy możliwy scenariusz
3. Sąsiad nie poradził sobie ze szczęściem uczestniczki "Nasz nowy dom"? Dramat kobiety, której pomogła Katarzyna Dowbor

Była ważną postacią dla Polonii w Chicago

Jej ostatnia rola filmowa była w "Teatrum wiele tu może uczynić" z 1989 roku. W 1987 roku aktorka wyjechała wraz z mężem do Stanów Zjednoczonych. Szybko zaadaptowała się w nowej rzeczywistości, stając się ważną osobą dla Polonii w USA. Jej działalność kulturalna w USA zaczęła się od współpracy z Polonijnym Radiem.

Banki mają ogromny problem. Oszczędności będą szukały na swoich klientachBanki mają ogromny problem. Oszczędności będą szukały na swoich klientachCzytaj dalej

W stacji WPNA 1490 AM prowadziła program "Na Serio". Dekadę później, wraz z mężem Bogdanem Łańko założyła w Chicago kabaret Bocian, który zdobył sporą popularność wśród Polonii. Niemal do samego końca była aktywną aktorką.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje aktorka znana z seriali TVP i ”Misia”. Mąż przekazał smutną wiadomość
  2. Niebezpieczny składnik wykryty w dezynfekujących żelach do rąk. Można nawet od niego oślepnąć
  3. Wyjawili nowe informacje ws. bonu turystycznego. Padła data, która ucieszy Polaków
  4. Emerycie, znamy już kwotę czternastej emerytury. Uśmiech na Twojej twarzy gwarantowany
  5. Waloryzacja 2021: Wiemy, jakie będą podwyżki. Najwyższe od 10 lat
  6. Od 2021 roku nowy obowiązek na zakupach. Wprowadzić go będą musiały nawet najmniejsze ze sklepów
  7. Skandaliczne zachowanie ekspedientki z Żabki. Bezceremonialnie wyrzuciła klientkę ze sklepu, powód poraża
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News