Eurowizja 2020
eurovision.com
Autor Przemysław Terlecki - 18 Marca 2020

Eurowizja 2020 odwołana. Pierwsza taka decyzja w historii

Eurowizja 2020 miała odbyć się w Rotterdamie. "Miała", ponieważ w 2020 roku Eurowizji nie będzie. Konkurs piosenki został oficjalnie odwołany, a na jego kolejną edycję będziemy musieli poczekać do 2021 roku.

Eurowizja 2020 odwołana. Konkurs piosenki odbędzie się dopiero w 2021 roku. O swojej decyzji poinformowała Europejska Unia Nadawców (EBU), która zajmuje sięorganizowaniem wydarzenia. Jak podaje Gazeta Wyborcza, to pierwsza taka decyzja dotycząca konkursu w historii jego istnienia. Nigdy dotąd nie było konieczne odwoływanie popularnego konkursu piosenki.

- Z wielkim żalem musimy ogłosić odwołanie Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 - podała EBU w oficjalnym oświadczeniu.

Rada Gabinetowa: Premier dementuje bardzo ważnego fake newsaRada Gabinetowa: Premier dementuje bardzo ważnego fake newsaCzytaj dalej

Eurowizja 2020 w 2021 roku? Wszystko na to wskazuje

Przypomnijmy, że Eurowizja 2019 została wygrana przez artystę z Holandii - Duncana Laurence\'a - dlatego też edycja 2020 miała odbyć się właśnie w Rotterdamie. Niestety, pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorów, którzy zostali zmuszeni do odwołania wydarzenia. To niewątpliwie cios dla wszystkich fanów piosenki z całego świata, ponieważ Eurowizja była dla nich zawsze wielkim świętem.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Bardzo szczery wpis ratownika medycznego. “Minister powinien się wstydzić"

Przypomnijmy, że w tym roku wypadała 65 edycja kultowego już konkursu. Eurowizja 2020 zaplanowana była na 12 i 14 maja, kiedy odbyć się miały półfinały, a sam finał miał mieć miejsce 16 maja. Udział w konkursie zadeklarowało 41 państw, a Polskę reprezentować miała Alicja Szemplińska z utworem "Empires".

Eurowizja 2020 w wydaniu 2021 czy może Eurowizja 2021?

Niestety, sporym problemem jest brak wyraźnej koncepcji, która miałaby opisywać to, jak wyglądać będzie Eurowizja w przyszłym roku. Czy będzie to Eurowizja 2020 w 2021 roku czy Eurowizja 2021? Tego nie wiadomo. Nie wiadomo więc, czy 41 zgłoszonych krajów wystawi tych samych artystów, a jeśli wezmą oni udział, to czy z tymi samymi piosenkami?

Nie ma pewności też, co dalej z Eurowizją Junior. Tę drugi rok z rzędu wygrała reprezentantka z Polski, więc impreza odbyć się ma w Krakowie.

Już nie tylko Orlen. Kolejny polski gigant zapowiedział produkcję płynów do dezynfekcjiJuż nie tylko Orlen. Kolejny polski gigant zapowiedział produkcję płynów do dezynfekcjiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Nie wszyscy zostali w domach, tłumy dzieci na placach zabaw. Dzielnice i spółdzielnie podjęły ważną decyzję
  3. Koronawirus szaleje, a w polskim mieści zrobili mega imprezę. Pilnie interweniowała Policja, w głowie się nie mieści
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. Samolot z Francji wleciał nad Polskę i pilnie zawracał do Paryża. Nikt nic nie wie, podejrzany kurs
Prezes NBP mówi o ilościach gotówki, jakie są na polskim rynku. Ważne wieści dla PolakówPrezes NBP mówi o ilościach gotówki, jakie są na polskim rynku. Ważne wieści dla PolakówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News