Bez
pixabay, Phil_kr
Autor Komunikaty prasowe - 2 Lutego 2020

Ruszył plebiscyt na Europejskie Drzewo Roku. Polska ma też swojego kandydata

Właśnie wystartował plebiscyt, którego celem jest wyłonienie Europejskiego Drzewa Roku. “Polskim kandydatem do tego tytułu jest czarny bez z Rzeszowa, który przyjął rzadko spotykaną formę drzewiastą” - poinformowali ekolodzy z Klubu Gaja, jak podaje PAP. Swój głos można oddać od soboty za pośrednictwem internetu.

Europejskie Drzewo Roku

Głosowanie na Europejskie Drzewo Roku będzie trwało przez cały luty na stronie www.treeoftheyear.org. 16 drzew z różnych zakątków Europy, które zdobyły wygraną w konkursach krajowych, uczestniczy w tegorocznej edycji konkursu.

Tylko odbierzesz telefon i stracisz tysiące złotych. Zwykłe połączenie może mieć tragiczne konsekwencjeTylko odbierzesz telefon i stracisz tysiące złotych. Zwykłe połączenie może mieć tragiczne konsekwencjeCzytaj dalej

Rzeszowski czarny bez ma około 200 lat. - Rośnie na skwerze pomiędzy blokami w samym centrum miasta i jest prawdopodobnie pozostałością po ogrodach zamku Lubomirskich. Zwyciężył on w polskiej edycji konkursu Drzewo Roku 2019, organizowanego przez Klub Gaja, zapewniając udział w europejskim plebiscycie - poinformowała cytowana w komunikacie Jolanta Migdał z Klubu Gaja, koordynatorka krajowego projektu Drzewo Roku.

Czarny bez

Czarny bez zgłosiła do konkursu mieszkanka Rzeszowa Halina Sikora. Jej uwagę zwróciła niezwykła uroda i forma bzu, który standardowo ma krzewiastą postać. Według Haliny Sikory rzeszowski bez jest pod każdym względem unikatowy, jeśli chodzi o: wiek rozpiętość korony, grubość pnia, urodę kwiatów i owoców oraz niespotykanego mikroklimatu, który jest przez niego tworzony w okresie kwitnienia.

Biedronka i Lidl chcą przyciągnąć klientów w najbliższym tygodniu. Dyskonty pokazały czym najbardziejBiedronka i Lidl chcą przyciągnąć klientów w najbliższym tygodniu. Dyskonty pokazały czym najbardziejCzytaj dalej

- Jest majestatyczny i zarazem bardzo skromny. W moim przekonaniu zasługuje na imię, które oddawałoby jego urodę, siłę i historię. Myślę, że najlepszym byłoby staropolskie imię Bronisław. Zachęcam wszystkich kochających przyrodę i naturę do głosowania w europejskim konkursie na bez czarny z Rzeszowa - powiedziała rzeszowianka, cytowana przez PAP.

- Najciekawsze drzewo w Europie w roku 2020 wybierać będziemy do końca lutego. Ostatni tydzień konkursu jest utajniony, a zwycięzcę poznamy już 17 marca podczas gali rozdania nagród w Parlamencie Europejskim w Brukseli - poinformowała Migdał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Córka Anny Jantar nie zapomina o mamie. Obecny rok będzie dla niej szczególnie bolesny
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Bardzo zła wiadomość dla emerytów. Nie pomogą 13-tki, ani 500 plus dla seniorów
Największe hity eksportowe PRL-u. Kilka z nich naprawdę mocno cię zdziwiNajwiększe hity eksportowe PRL-u. Kilka z nich naprawdę mocno cię zdziwiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News