W Eurojackpot padła druga najwyższa wygrana.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Wiktoria Pękalak - 12 Września 2020

Eurojackpot: Padła główna wygrana. Niemal 100 mln zł zgarnął Polak

W Eurojackpot padła druga najwyższa nagroda w historii gier losowych w Polsce. Zwycięzca, który kupił kupon w powiecie pruszkowskim zyskał 96,8 mln zł. Od tej kwoty będzie musiał jeszcze zapłacić podatek w wysokości 10 proc.

W Eurojackpot wygrał prawie 100 mln zł

Niewielkim kosztem - 12,50 zł, bo tyle kosztuje kupon Eurojackpot, mężczyzna z podwarszawskiego powiatu pruszkowskiego wygrał 21,7 mln euro, czyli 96,8 mln zł.

- Gracz nie obstawiał swoich liczb, zagrał metodą na chybił-trafił - powiedziała w rozmowie z portalem money.pl Aida Bella z Totalizatora Sportowego.

Świetne wieści dla seniorów. Uprawnionych do pobierania wyższych emerytur będzie znacznie więcejŚwietne wieści dla seniorów. Uprawnionych do pobierania wyższych emerytur będzie znacznie więcejCzytaj dalej

Jedyne co wiadomo o zwycięzcy to to, że kupił los w powiecie pruszkowskim. Totalizator nie chce podawać bardziej szczegółowych informacji w trosce o bezpieczeństwo szczęśliwca.

Data jest znacząca, ponieważ wygrana miała miejsce w trzecią rocznicę wprowadzenia Eurojackpotu w Polsce - pierwsze losowanie miało miejsce 15 września 2017 roku, po tym jak od 9 września grę wprowadzono do Polski.

- Przypadek - wyjaśniła Bella.

Kopali i wciąż nie dowierzali. Zaskakujące odkrycie sprzed setek lat w PłockuKopali i wciąż nie dowierzali. Zaskakujące odkrycie sprzed setek lat w PłockuCzytaj dalej

DZISIAJ W GRZEJE:
1. Wchodzi kolejna opłata. Rachunki w górę o 130 zł
2. Afera mięsna w Biedronce. Para natychmiast zgłosiła sprawę, gdy odkryła, co znajduje się w opakowaniu

Zwycięstwo zapewniły przypadkowe liczby 2, 5, 24, 43, 45 i 4, 10. To właśnie tych siedem liczb było warte niemal 100 mln zł.

Money.pl przypomina, że to druga najwyższa nagroda w historii gier losowych w kraju i druga wygrana pierwszego stopnia, która zasili portfel Polaka. Liczby robią wrażenie, ponieważ poprzednia była warta prawie dwa razy więcej, kiedy 10 maja 2019 r. w Polsce po raz pierwszy wygrano główną nagrodę w wysokości 193 mln zł.

Duży polski bank w poważnych tarapatach. Co dalej z klientami?Duży polski bank w poważnych tarapatach. Co dalej z klientami?Czytaj dalej

Oprócz mężczyzny, który kupił kupon wzbogaci się także fiskus, który przytuli 10 proc. jego wygranej, czyli ponad 9,6 mln zł. Zwycięzca nie musi się jednak martwić opłacaniem podatku, ponieważ to należy do obowiązków organizatora. Szczęśliwiec otrzyma po prostu 90 proc. wygranej kwoty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Kubica wraca do Formuły 1. Przekazał informację, na którą czekali wszyscy
  2. Został zwolniony z Pytania na śniadanie z dnia na dzień. Teraz odpowiada na pytania o kłótnie za kulisami
  3. Problematyczny dochód seniora i 13. emerytura. Wielu seniorów chcąc otrzymać pomoc musi przedstawić oświadczenie
  4. ING o słonym rachunku dla Polaków. Jedynym sposobem na uniknięcie jest szybki zwrot
  5. 30 września wejdzie w życie nowe prawo. Na zakupach możesz się nieźle zdziwić
  6. Najbardziej pożądany adres w stolicy. Kuba Błaszczykowski kupił trzy apartamenty przy Złotej 44
Zakupy są coraz droższe, jednak nie wszędzie. Jaka jest najtańsza sieć w Polsce?Zakupy są coraz droższe, jednak nie wszędzie. Jaka jest najtańsza sieć w Polsce?Czytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News