eurojackpot
Flickr/Tim Reckmann
Autor Paulina Musianek - 5 Sierpnia 2019

Polak wygrał 193 miliony złotych w Eurojackpot. Wiadomo na co wyda pieniądze

Eurojackpot przyniósł ogromne pieniądze dla pana Wojciecha. Jednak, jak sam twierdzi, jest "sknerą", mimo tego, że zgarnął rekordową wygraną.

Eurojackpot i rekordowa wygrana nie zmieniły życia pana Wojciecha. “Wiedziałem, że wygram”

Eurojackpot to europejska gra liczbowa utworzona w marcu 2012 roku. Aby zagrać, należy na blankiecie wybrać 5 z 50 liczb i 2 z 10 liczb. W taki sposób padła właśnie rekordowa wygrana.

Wiecie panowie, ja wiedziałem, że wygram. Naprawdę to wiedziałem. Wracaliśmy od siostry ze Śląska, zatrzymaliśmy się na zakupy, a ja poszedłem do kolektury. I jeszcze rzuciłem do żony, że dzisiaj rozwalę tę kumulację, że wygramy te wszystkie miliony. Skreśliłem, położyłem 25 zł na ladę i już, losy puszczone - mówi w wywiadzie portalu wp.pl pan Wojciech. Wojciech to oczywiście nie jest prawdziwe imię zwycięzcy – z oczywistych względów dziennikarze nie ujawniają danych zwycięzcy. Szczęśliwe liczby zostały skreślone w jednej z kolektur w powiecie piotrkowskim.

Sprawdziliśmy ile zarabia kasjer w Lidlu. Suma jest niespodziewanie wysokaSprawdziliśmy ile zarabia kasjer w Lidlu. Suma jest niespodziewanie wysokaCzytaj dalej

Sknera pomimo 193 milionów

Jak zdradza pan Wojciech, jeszcze za wygrane pieniądze kupił tylko tymczasowe mieszkanie, które ma zamiar sprzedać, gdy remont jego domu się skończy. Mieszkanie, a raczej apartament, stoi pusty. Mówi, że szkoda pieniędzy na meble, nawet telewizora tutaj nie wstawiałem. Radio gra, gazety można czytać. Nie jestem rozrzutny, szkoda mi pieniędzy na luksusy. Wnuczki mówią mi, że trzeba auta kupić, że jakieś ładne porsche na ulicy widzieli i chcą. A ja nie daję, bo po co nam porsche? Nie jest potrzebne. Nie lubię wydawać pieniędzy. Sam nazywa siebie “sknerą”. Za namową banku 5 mln złotych zainwestował.

Rozsądek najważniejszy

A nie lepiej było dać dzieciom po 10 mln, wnukom po 5 mln zł i mieć z głowy? - pyta dziennikarz wp.pl.

Nie ma tak. Coś trzeba w życiu robić, żeby coś mieć. Nie ma za darmo, dostaną pieniądze, ale niech wnuki szkoły skończą, niech popracują trochę. Niech się nauczą, jak oszczędzać. To nie jest tak, że ktoś coś da i już - odpowiada zwycięzca.

Na pytanie, czy się nie boi zdradził, że chce kupić karabin od "Ruskich" i pełne wiadro nabojów. W razie zagrożenia będę pruł i nie będę nawet patrzył.

Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotychUżytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie
  3. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
  4. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News