fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa, aleje Ujazdowskie 22.04.2018. n/z Budynek Rady Ministrow.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 15 Kwietnia 2020

Rz: Kancelaria Premiera tworzy nowe stanowiska. Miesięcznie zarobią na nich nawet 8 tys. zł

Etaty w Kancelarii Premiera czekają. Mimo epidemii i kryzysu rząd chce stworzyć nowe, atrakcyjne posady - informuje “Rzeczpospolita”. Zatrudniani będą eksperci, którzy mają pomagać premierowi i ministrom.

Etat w KPRM mimo kryzysu. Szykują się nowe stanowiska

Jak podaje “Rzeczpospolita”, nowy etat w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przewiduje wynagrodzenie zasadnicze w wysokości od 4,5 do nawet 8 tys. zł. Tak jak sekretarze i asystenci, mają oni pracować dla m.in. premiera, wicepremierów, ministrów, szefa KPRM i najważniejszych urzędników w tej instytucji.

Nie musisz być na kwarantannie, by dostać 2243,54 zł. Od 1 kwietnia w prawie jest furtkaNie musisz być na kwarantannie, by dostać 2243,54 zł. Od 1 kwietnia w prawie jest furtkaCzytaj dalej

Takie etaty zakłada powstająca właśnie nowelizacja rozporządzenia w sprawie zasad wynagradzania pracowników KPRM. Nadzór nad pracami pełni szef KPRM Michał Dworczyk z Prawa i Sprawiedliwości - pisze “Rz”.

Będą nowe etaty. Wystarczy wykształcenie wyższe

Po co są tworzone nowe etaty? "Stanowisko eksperta funkcjonuje w innych resortach i zatrudniane są na nim osoby pracujące m.in. przy realizacji zadań w ramach projektów finansowanych ze środków UE. Projekty takie realizowane są również w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, stąd utworzenie takiego stanowiska umożliwia zatrudnienie na czas ich realizacji pracownika o wysokich i unikatowych kompetencjach na rynku pracy" - tłumaczy Centrum Informacyjne Rządu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Czy to dlatego Rydzyk wciąż prosi o pieniądze? Światło dzienne ujrzały bardzo niewygodne statystyki

Jednak problem w tym, że z rozporządzenia nie wynika, by kompetencje ekspertów rzeczywiście miały być unikatowe. Projekt nowego etatu zakłada tylko wykształcenie wyższe i trzyletni staż pracy - pisze “Rz”.

Od środy maseczki kupisz w popularnej sieciówce. Zapłacisz 1,62 zł za jednąOd środy maseczki kupisz w popularnej sieciówce. Zapłacisz 1,62 zł za jednąCzytaj dalej

Chcą zatrudniać na etacie kolejne osoby

Centrum Informacyjne Rządu podkreśla w komentarzu dla "Rz", że prace nad rozporządzeniem "rozpoczęły się przed epidemią koronawirusa". Jednak - jak zauważa dziennik - z wykazu w Rządowym Centrum Legislacji wynika, że epidemia wcale ich nie wstrzymała. Ocena skutków regulacji powstała 2 kwietnia, a tydzień później projekt został skierowany do podpisu premiera.

“Obecnie w KPRM nie są planowane zatrudnienia ani podwyżki wynagrodzeń. Zatrudnianie na tym stanowisku (eksperta – red.) zależeć będzie od potrzeby realizacji projektów, w tym projektów unijnych” - zapewnia Centrum Informacyjne Rządu.

Więcej w “Rzeczpospolitej”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gigantyczny samolot transportowy przyleci dziś do Polski. Gdzie oglądać lądowanie na żywo?
  2. Ministerstwo podało wskaźniki ilości zachorowań na 100 tys mieszkańców. Zobacz w którym województwie jest najwyższy
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Smutna wiadomość z Chin. Sobota była najgorszym dniem od dawna
Biedronka, Lidl i zmiany w godzinach otwarcia. Oto kiedy będziecie mogli zrobić zakupyBiedronka, Lidl i zmiany w godzinach otwarcia. Oto kiedy będziecie mogli zrobić zakupyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News