Epidemia na świecie paraliżuje życie obywateli
Pixabay/rottonara
Autor Maria Glinka - 16 Marca 2020

Dramatyczne doniesienia z dwóch krajów Europy. W weekend padły przykre rekordy

Epidemia na świecie nieustannie zwiększa swój zasięg. Miniony weekend nie napawa optymizmem, ponieważ liczba osób zarażonych koronawirusem na świecie wzrosła do prawie 170 tys. Coraz więcej państw decyduje się na zamykanie granic, restauracji czy szkół, a mimo to część z nich nadal nie może zatrzymać fali infekcji i zgonów. Najbardziej niepokojąca sytuacja ma miejsce we Włoszech i Francji.

Epidemia na świecie powoduje coraz więcej ograniczeń

Epidemia na świecie paraliżuje życie codzienne obywateli w coraz większym stopniu. Od niedzieli obywatele powracający do Australii będą musieli poddać się obowiązkowej kwarantannie, a wszystkie puby w Ohio w USA zostają zamknięte. Blokadę granic zapowiedziały także Argentyna, Kenia, Gambia i Namibia. Z kolei władze Iraku wprowadziły godzinę policyjną i zamknęły granice stolicy – Bagdadu, a Peru wprowadza stan wyjątkowy. Cały świat powoli staje w miejscu.

Tajny rządowy raport ujawnia najgorsze. Nawet 80% populacji zakażone i aż 500 tys. ofiarTajny rządowy raport ujawnia najgorsze. Nawet 80% populacji zakażone i aż 500 tys. ofiarCzytaj dalej

W ten weekend również rządzący Niderlandów i Luksemburga podjęli decyzję o zamknięciu wszystkich szkół, barów i restauracji. Stan zagrożenia epidemicznego wprowadziła Serbia. Na coraz większe restrykcje decyduje się także rząd Czech, który ograniczył przemieszczanie się obywateli tylko do dojazdów do pracy, lekarza i sklepów – informuje tvn24.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Zbigniew Hołdys trafił do szpitala. Nie ma pewności, co się stało

Brak poprawy we Włoszech i Francji

Restrykcyjne działania nie przynoszą zadowalających rezultatów we Włoszech i Francji, gdzie sytuacja wymyka się spod kontroli – pisze Gazeta Wyborcza.

Włochy, które podjęły decyzję o zamknięciu wszystkich instytucji publicznych (restauracji, kin, teatrów), a także szkół, uczelni i kościołów w dalszym ciągu pozostają największym ogniskiem koronawirusa poza Chinami. W ciągu ostatniej doby padł niepokojący rekord – koronawirus spowodował śmierć aż 368 osób. W sumie w związku z epidemią zmarło już 1809 osób we Włoszech, a zainfekowanych jest prawie 25 tys.

Kolejne sklepy dołączają do grupy tych zamkniętych. Galerie i miasta świecą pustkamiKolejne sklepy dołączają do grupy tych zamkniętych. Galerie i miasta świecą pustkamiCzytaj dalej

Alarmująca sytuacja ma miejsce także we Francji, gdzie w ciągu doby liczba zakażonych wzrosła o tysiąc i osiągnęła poziom 5400. Prezydent Emmanuel Macron liczy, że dzięki zamknięciu szkół, które obowiązuje od dzisiaj, sytuacja się poprawi. Ma nadzieje, że zdecydowane restrykcje zyskają w końcu poparcie społeczeństwa, które wydaje się na ten moment bagatelizować zagrożenie epidemią. W zeszłym tygodniu na zachodzie kraju zorganizowano akcję bicia rekordu Guinnessa w liczbie osób maszerujących w przebraniach smerfów – podają wiadomości.wp.pl.

Azja radzi sobie lepiej

Drastyczne środki podejmowane przez władze państwowe przynoszą pozytywne skutki m.in. w Korei Południowej, która odnotowała najniższą liczbę zakażeń od trzech tygodni. O tym, że koronawirus traci na sile świadczy fakt, że 29 lutego odnotowano 909 przypadków zachorowań, a w ubiegłą niedziele – zaledwie 76. Łączna liczba zgonów w kraju to 75, jednak w miniony weekend zmarły tylko 3 osoby.

Również na Tajwanie udaje się coraz skuteczniej kontrolować rozwój epidemii. Od początku rozprzestrzenienia się wirusa rząd w Tajpej decydował się na zdecydowane działania. Powołano Narodowe Centrum Dowodzenia Epidemiologicznego, które koordynuje działania wszystkich ministerstw i władz lokalnych. Tuż po tym, jak 31 grudnia świat obiegła informacja o nowym koronawirusa tajwańskie służby epidemiologiczne rozpoczęły mierzenie temperatury pasażerom, podróżującym z Wuhan. Tak szybkie działania przyczyniły się do ograniczenia epidemii – na Tajwanie zarażonych jest tylko 48 osób, 1 osoba zmarła.

Polaków czekają kolejne ograniczenia. Rząd bierze się za ruch między miastamiPolaków czekają kolejne ograniczenia. Rząd bierze się za ruch między miastamiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. Kwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzję
Kolejne sklepy dołączają do grupy tych zamkniętych. Galerie i miasta świecą pustkamiKolejne sklepy dołączają do grupy tych zamkniętych. Galerie i miasta świecą pustkamiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News