Lato zatrzyma epidemię koronawirusa?
pixabay/RobertSedlakCz
Autor Radosław Święcki - 6 Kwietnia 2020

Wyższa temperatura i słońce zabiją koronawirusa? Są wyniki badań, budzą wielkie nadzieje

Epidemia koronawirusa rozwija się szybciej w temperaturze ok. 5 stopni Celsjusza i przy niskim poziomie wilgotności – uważają włoscy naukowcy. Czy rosnące temperatury zabiją wirusa z Wuhan?

Epidemia zostanie zatrzymana?

Lato zatrzyma epidemię koronawirusa? Włoscy naukowcy ustalili, że w przypadku wirusa Sars-CoV-2 istotne znaczenie ma czynnik pogodowy. Przeanalizowali oni związek między wzrostem zakażeń koronawirusem a warunkami meteorologicznymi, korzystając przy tym z danych na temat pandemii, jakie gromadzone są przez amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa. Zestawili je ze średnią temperatur i wilgotności w kolejnych miesiącach szerzenia się wirusa w stu krajach. Według nich istnieje silna zależność między tymi warunkami o wskaźnikiem wzrostu zakażeń.

Morawiecki chce wprowadzenia nowych podatków. Potrzebne są pieniądze na walkę z epidemiąMorawiecki chce wprowadzenia nowych podatków. Potrzebne są pieniądze na walkę z epidemiąCzytaj dalej

Badacze – jak podaje Polska Agencja Prasowa - zauważyli, że w gorącym i wilgotnym klimacie charakterystycznym dla stref tropikalnych, epidemia zdaje się rozwijać wolniej. Włoscy eksperci przypomnieli, że zawsze warunki meteorologiczne i klimatyczne mają istotny wpływ na przebieg niemal każdej epidemii, co wcześniej potwierdziły liczne badania. Jak zauważono, wirusy grypy szerzą się mniej i utrzymują się krócej w środowisku, gdy klimat jest gorący i wilgotny.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Jak w minutę zrobić maseczkę bez szycia? Potrzeba jedynie trzech rzeczy, które każdy ma w domu

Autorzy tych badań, o których informuje agencja ADNKronos, stawiają hipotezę, że czynniki klimatyczne wpłyną też na rozwój obecnej pandemii.

- Różnice między państwami w poziomie zanieczyszczenia atmosfery, gęstości zamieszkania i inwestycji w służbę zdrowia wydają się nie mieć znaczącego wpływu na wzrost epidemii - twierdzą autorzy analiz.

Podkreślają oni jednak, że wiedza na temat koronawirusa wciąż bardzo ograniczona ze względu na prędkość, z jaką szerzy się on w skali globalnej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziewięć razy siedział w więzieniu. Wyszedł. Przez okno włamał się do mieszkania na trzecim piętrze
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Wyszły na spacer do parku, dostały po 12 tys. zł kary. Lepiej zostać w domu
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News