Energetyka wiatrowa w Polsce
pxhere
Autor Konrad Karpiuk - 13 Sierpnia 2020

W Polsce może powstać nawet 34 tys. nowych miejsc pracy. Jedną branżę czeka dynamiczny rozwój

Energetyka wiatrowa w Polsce ma dopiero zacząć się rozwijać za sprawą tzw. ustawy offshorowej. To projekt Ministerstwa Klimatu, który ma finansować budowę farm wiatrowych na Bałtyku.

Energetyka wiatrowa w Polsce zaliczy ogromny rozwój

Energetyka wiatrowa według projektu resortu klimatu ma być polem do inwestycji przede wszystkim dla krajowych firm. Według planów budowy, uruchomienie pierwszych farm wiatrowych nad Bałtykiem ma nastąpić w 2025 roku. Ustawa offshorowa ma zapewnić znacznie szybszy system wsparcia dla inwestorów.

- Projekt ustawy o wspieraniu produkcji energii z morskich farm wiatrowych w tej chwili napawa optymizmem wszystkich interesariuszy tej branży w Polsce. Entuzjazm jest istotny zwłaszcza wśród inwestorów, bo ustawa pozwoli im jasno zaplanować ścieżkę rozwoju projektów, których skala przekracza chyba wszystko, co do tej pory robiliśmy w polskiej energetyce - mówił prezes Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Mariusz Witoński w rozmowie z agencją Newseria Biznes.

WP: Władza forsuje zmianę ustawy. Służby dostaną niemal nieograniczone uprawieniaWP: Władza forsuje zmianę ustawy. Służby dostaną niemal nieograniczone uprawieniaCzytaj dalej

Jak podaje Wprost, program budowy elektrowni wiatrowych jest wart ponad 130 miliardów złotych. Celem projektu jest nie tylko rozwój energetyki wiatrowej, ale także wysłanie bodźca do rozwoju przemysłu stoczniowego i w efekcie całej krajowej gospodarki. Ponadto, inwestycje mają pomóc Polsce w spełnieniu unijnych wymagań dotyczących Odnawialnych Źródeł Energii.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Jeden z największych banków w Polsce w poważnych tarapatach? Analitycy radzą jak najszybciej podjąć działania
2. Monika Kurska nie miała łatwo. Były mąż, Jacek Kurski chciał wykorzystać jej sytuację finansową?

Nowe miejsca pracy i ogromne wpływy do budżetu

Jak szacuje Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) w tej chwili na polskim rynku jest ponad sto przedsiębiorstw, które mogą zainwestować w budowę farm wiatrowych na Bałtyku. Część przedsiębiorstw już od lat działa w swoim segmencie i ma już wyrobioną markę w Europie.

Faza inwestycyjna ma potrwać od 2024 do 2033 roku. Jedna farma może funkcjonować przez 25 lat, a wpływy z ich działania będą przynosiły zyski do budżetu państwa do 2058 roku. Co równie istotne, jeszcze w początkowej fazie, projekt zapewni 34 tysiące nowych miejsc pracy.

Będzie wzrost emerytur do 2400 zł. Nie dostaną wszyscy, warunek jest jedenBędzie wzrost emerytur do 2400 zł. Nie dostaną wszyscy, warunek jest jedenCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miasta wojewódzkie mogą zostać objęte dodatkowymi obostrzeniami? Wiceminister wyjaśnia
  2. Dantejskie sceny w ośrodku wypoczynkowym w Polsce. Prawdziwy horror
  3. Polacy przestali płacić rachunki za jedną usługę. Liczba dłużników rośnie lawinowo
  4. Już za 3 dni w Biedronce kupisz pół wyposażenia domu super tanio. Artykuły bez których ani rusz
  5. Dantejskie sceny w Janowie Podlaskim. Komentator rzucił się z pięściami na byłego prezesa i zwyzywał
  6. Właśnie potwierdzili, wprowadzają nowe obostrzenia. Mogą nie spodobać się wielu Polakom
Europejski kraj właśnie uznał Polskę za niebezpieczną strefę. Od soboty Polaków czekają obostrzeniaEuropejski kraj właśnie uznał Polskę za niebezpieczną strefę. Od soboty Polaków czekają obostrzeniaCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News