Empik zdecydował o zamknięciu popularnych księgarni
Wikipedia/Misiarz
Autor Radosław Święcki - 5 Maja 2020

Empik likwiduje część swoich księgarni. Popularna sieć przegrała z pandemią

Empik potwierdza zamknięcie księgarni Mole Mole, tłumacząc, że w obecnych realiach nie widzi potencjału do dalszego prowadzenia i rozwoju tego formatu. Sieć informuje również o odstąpieniu od ponad 40 umów najmu w galeriach handlowych.

Empik zamyka księgarnie

Empik potwierdza podane kilka dni temu przez serwis Wirtualny Wydawca informacje o zamknięciu księgarni Mole Mole. Portal przypomina, że Mole Mole to sieć kameralnych księgarń (powierzchnia od 70 do 250 metrów kwadratowych), które pojawiły się w 2017 roku, jako nowy koncept Grupy Empik. Pod koniec ubiegłego roku sieć obejmowała 20 księgarń.

- Podjęliśmy decyzję o zamknięciu projektu sieci księgarni stacjonarnych Mole Mole. Mole Mole był projektem rozwijającym się, ale w obecnych realiach nie widzimy potencjału do dalszego prowadzenia i rozwoju tego formatu – komentują w rozmowie z portalem przedstawiciele Mole Mole.

Włochy nie są już epicentrum pandemii w Europie. Przebił go sąsiad Polski, statystyki są porażająceWłochy nie są już epicentrum pandemii w Europie. Przebił go sąsiad Polski, statystyki są porażająceCzytaj dalej

Pod koniec kwietnia Grupa Empik poinformowała w komunikacie prasowym, że ze względu na pandemię koronawirusa i jej ekonomiczne skutki zarząd sieci podjął decyzję o odstąpieniu od ponad 40 umów najmu w galeriach handlowych, co oznacza, że lokalizacje te nie wznowiły działalności 4 maja.

Empik nie wyklucza dalszych wypowiedzeń umów w lokalizacjach, w których przy obecnych warunkach najmu prowadzenie rentownej działalności będzie trwale niemożliwe. - Obecnie prowadzone są negocjacje w zakresie modyfikacji warunków najmu, odzwierciedlających nową rzeczywistość ekonomiczną – informuje sieć.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Andrzej Duda zabrał głos ws. doniesień o dymisji. Jest oficjalne stanowisko

Centra handlowe odnotują spadki

Empik prognozuje, że ze względu na stan epidemii centra handlowe zanotują znaczące spadki odwiedzalności. - Nowy reżim sanitarny, zamknięte kina, ograniczony dostęp do stref fitness i rozrywki, foodcourtów, a także potencjalne bankructwa mniejszych sieci, spowodują, że duże centra handlowe stracą znacząco na swojej atrakcyjności. Jednocześnie trwale zmienią się zakupowe nawyki części klientów, którzy coraz chętniej i częściej będą korzystać z zakupów online – czytamy w komunikacie sieci.

Empik podkreśla, że już teraz notuje trzycyfrowe wzrosty w sprzedaży online i digital, której udział w ubiegłym roku zbliżył się do 40 proc. obrotów, zaś w tym roku oczekiwany jest jego dalszy znaczący wzrost. Firma zapowiada dalsze inwestycje w tym obszarze.

Ponowne zamrożenie gospodarki? Rząd nie będzie miał wyboru, jeśli wystąpią dwa czynnikiPonowne zamrożenie gospodarki? Rząd nie będzie miał wyboru, jeśli wystąpią dwa czynnikiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. We wtorek mija bardzo ważny termin dla wszystkich Polaków. Ostatnia chwila na załatwienie sprawy
  2. Najważniejsze badania profilaktyczne. Każdy powinien je wykonywać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Koniec z 14-dniową kwarantanną dla przyjezdnych. Będą nowe zasady przekraczania granic europejskiego państwa
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News