empik-wikipedia-misiarz
By Misiarz - Praca własna, CC0
Autor Stanisław Węgrowski - 1 Maja 2020

Empik masowo wypowiada umowy. O wielu sklepach sieci możesz już zapomnieć

Empik poinformował, że podjął decyzję o odstąpieniu od ponad 40 umów. A to oznacza, że lokalizacje, gdzie jeszcze przed pandemią działała sieć, nie zostaną otwarte 4 maja, czyli z dniem zniesienia kolejnych obostrzeń nałożonych na polską gospodarkę przez rząd Mateusza Morawieckiego. Ważą się losy także innych salonów Empik w całym kraju.

Empik rezygnuje z galerii handlowych

Zarząd sieci Empik tłumaczy, że decyzja ma związek z pandemią koronawirusa i jej ekonomicznymi skutkami. Empik wypowiedział ponad 40 umów najmu w galeriach i centrach handlowych. Jest już pewne, że te lokalizacje nie zostaną otwarte 4 maja.

Propozycja nowego podatku zdążyła już wściec Polaków. Sejm właśnie uchwaliłPropozycja nowego podatku zdążyła już wściec Polaków. Sejm właśnie uchwaliłCzytaj dalej

Jak informuje Empik, sieć nie wyklucza dalszych wypowiedzeń umów w lokalizacjach, w których przy obecnych warunkach najmu prowadzenie rentownej działalności będzie trwale niemożliwe. Aktualnie prowadzone są negocjacje w zakresie modyfikacji warunków najmu, odzwierciedlających “nową rzeczywistość ekonomiczną”.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Koniec "godzin dla seniorów" w sklepach. Minister Jadwiga Emilewicz oficjalnie zapowiedziała zmiany

Z informacji portalu next.gazeta.pl wynika, że losy innych salonów sieci Empik będą niepewne do samego końca. W 2019 roku Empik posiadał 276 salonów. Wygląda na to, że już niebawem liczba ta może się znacznie zmniejszyć.

Empik wycofuje się z galerii

Według sieci Empik przyszłość galerii handlowych maluje się w ciemnych barwach. Ze względu na epidemię koronawirusa, który będzie polską rzeczywistością przez kolejne kilkanaście miesięcy, centra handlowe zanotują znaczące spadki odwiedzalności. Ograniczenia spowodują, że duże centra handlowe stracą znacząco na swojej atrakcyjności.

Rząd wczoraj przypomniał sobie o jednym z podatków. Lepiej uwzględnić go w PIT, żeby uniknąć karyRząd wczoraj przypomniał sobie o jednym z podatków. Lepiej uwzględnić go w PIT, żeby uniknąć karyCzytaj dalej

Empik stawia na internet

Empik wskazuje też, że nie potrzebuje stacjonarnych salonów, ponieważ interes dobrze kręci się w sieci. I to właśnie na ten kanał sprzedaży Grupa Empik chce stawiać w przyszłości.

“Empik notuje trzycyfrowe wzrosty w sprzedaży online i digital, której udział w 2019 zbliżył się do 40% obrotów, a w tym roku oczekiwany jest jego dalszy znaczący wzrost. Firma zapowiada dalsze inwestycje w tym obszarze” - czytamy w komunikacie sieci Empik.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sezon na komary rozpoczęty. Czy mogą przenosić koronawirusa? Czy będzie ich więcej z powodu suszy?
  2. Znany wirusolog wygłosił opinię różniącą się od zdania WHO. Mowa o odporności na ponowne zakażenie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Genialna wiadomość o pandemii, jakiej jeszcze nie było. Ogromny powód do radości
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News