Emerytury stażowe w trakcie pracy. Co takiego szykuje Andrzej Duda?
pixabay, pasja1000
Autor Kamila Jeziorska - 26 Września 2020

Zmiany wywrócą emerytury do góry nogami? Nowe przepisy mają być gotowe już nawet za 2 miesiące

Emerytury stażowe mogą przynieść prawdziwą rewolucję w polskim systemie emerytalnym. Jak się okazuje, w Kancelarii Prezydenta nad reformą trwają i mimo, że pierwsze podejście do wprowadzenia emerytur stażowych nie wypaliło, teraz Andrzej Duda ma mocnego sojusznika. Z kim prezydent RP pracuje nad wprowadzeniem emerytur stażowych i na jakie zmiany powinni szykować się Polacy?

Emerytury stażowe powracają

Emerytury stażowe powracają jak bumerang. Prezydent Andrzej Duda wprowadzenie emerytur stażowych planował jeszcze w 2015 r., jednakże wówczas ten temat spalił na panewce, a parlament zablokował nowe przepisy. Andrzej Duda nie poddaje się w swoich wysiłkach i wciąż próbuje przeforsować temat emerytur stażowych. Teraz szansa jest dużo większa, ponieważ po swojej stronie ma mocnego koalicjanta. Kto to taki i co szykuje prezydent?

Emerytury stażowe to ogromny cel Andrzeja Dudy. Jak informuje Fakt, prezydent ma po swojej stronie NSZZ Solidarność zarządzane przez Piotra Dudę. Emerytury stażowe to jeden efektów porozumienia podpisanego między prezydentem, a Solidarnością przed wyborami prezydenckimi. Co więcej, nad emeryturami stażowymi już teraz ruszają prace w Kancelarii Prezydenta. W zespole ekspertów znaleźli się zarówno przedstawiciele prezydenta, jak i Solidarności. Co wyniknie z tej współpracy?

Kaloryfery nie będą tylko grzać? Grzejniki Polaków będą inaczej działaćKaloryfery nie będą tylko grzać? Grzejniki Polaków będą inaczej działaćCzytaj dalej

Emerytury stażowe planem Andrzeja Dudy

Emerytury stażowe zależałyby od stażu pracy. - Chcemy, by kobiety mogły przechodzić na emeryturę po przepracowaniu 35 lat, a mężczyźni 40 bez względu na wiek, mówi w rozmowie z Faktem Marek Lewandowski, rzecznik Solidarności. Jak udało się ustalić gazecie, projekt ustawy wprowadzającej emerytury stażowe ma być gotowy w ciągu najbliższych dwóch, trzech miesięcy i zgłoszony do Sejmu jako inicjatywa Andrzeja Dudy. A co na to eksperci?

DZISIAJ GRZEJE:
1. Pracodawca dopłaci ci do urlopu jeśli nie będziesz na nim pracował. Przełomowa oferta z Polski
2. Najczęściej dotyka dzieci w przedszkolach i żłobkach. Choroba, którą łatwo pomylić z ospą wietrzną
3. Górnicy zgodzili się na odejście od węgla. Podali konkretną datę

Emerytury stażowe zdaniem ekspertów mają być kartą przetargową w negocjacjach z górnikami. Pojawiają się także głosy, że ZUS uważa, że emerytury stażowe są po prostu za drogie. Według szacunków Zakładu, emerytury stażowe kosztowałyby ponad 9 mld zł rocznie. - Pracujący Polacy powinni móc wcześniej korzystać z tego, co przez lata płacili do ZUS, podkreśla w imieniu związkowców Lewandowski.

Emerytury stażowe mogą opłacać się tylko tym, którzy zgromadzili spory kapitał w ZUS. - Kobieta mająca 35 lat stażu pracy, zarabiająca przez całe życie równowartość pensji minimalnej, uzbiera w ZUS ok. 200 tys. zł. Jeśli przeszłaby na emeryturę stażową w wieku 55 lat, dostałaby 647 zł brutto miesięcznie, wylicza dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego. Solidarność w związku z tym chce wprowadzić w ustawie dodatkowy zapis mówiący o tym, że "prawo do "stażówki" miałaby osoba, która zbierze na koncie w ZUS kapitał pozwalający na wypłatę comiesięcznego świadczenia w wysokości 120 proc. minimalnej emerytury, informuje Fakt. Czy prezydentowi w końcu uda się wprowadzić emerytury stażowe?

Wybierasz się na grzyby? Wjedziesz w złe miejsce i będziesz musiał się liczyć nawet z 1000 złotych mandatuWybierasz się na grzyby? Wjedziesz w złe miejsce i będziesz musiał się liczyć nawet z 1000 złotych mandatuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ciasto w 15 minut, niezwykły przepis i rewelacyjny smak. Efekt niesamowity przy oszczędności czasu i pracy
  2. Kobieta nagle upuściła dziecko na chodnik. Porażające, była kompletnie nietrzeźwa
  3. Netto inwestuje w swoje sklepy. Już niedługo zapłacimy w nich całkiem inaczej
  4. 85 mln zł odszkodowania od państwa. Tyle domaga się PKP Energetyka za tani prąd
  5. Episkopat podpisał nową umowę z TVP. Msze i koronki codziennie w telewizji
  6. Wjechał Passatem na barierkę energochłonną. Większego wyczynu dokonał potem

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News