Emerytury dobre wieści
Obraz Susanne Pälmer z Pixabay
Autor Kasper Starużyk - 29 Października 2020

Dobra wiadomość dla emerytów. Minister finansów jasno wypowiedział się o 13 i 14 emeryturach na przyszły rok

Rząd ma jasną deklarację dla emerytów. Wielu się ucieszy. Wiemy co z 13 i 14 emeryturami w przyszłym roku.

Polska szykuje się na II falę pandemii koronawirusa. Będą dodatkowe tarcze antykryzysowe dla branż oraz specjalne wypłaty świadczeń dla osób poszkodowanych w wyniku pandemii. Wczoraj Sejm przegłosował tzw. pakiet mieszkaniowy. Na jego podstawie można liczyć na dopłaty do czynszów, nawet do 2100 złotych. Więcej szczegółów w tym artykule. To jednak nie koniec finansowych zastrzyków dla Polaków. Więcej grup skorzysta na pomocy, między innymi emeryci.

Emerytury będą zapewnione

Rząd zapowiada kolejne tarcze antykryzysowe. W wyniku restrykcji, które zamrażają część gospodarki niektóre branże notują ogromne straty. To dla nich rusza pomoc branżowa. Wsparcie otrzymają między innymi osoby zatrudnione w hotelarstwie, branży rozrywkowej i eventowej czy zdrowia fizycznego. Jak wskazują rządzący, pakiet pomocowy obejmie nawet 170 tys. firm.

NFZ wysyła listy. Albo wszyscy szybko podpiszą dokumenty, albo czeka nas dramatyczna sytuacjaNFZ wysyła listy. Albo wszyscy szybko podpiszą dokumenty, albo czeka nas dramatyczna sytuacjaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Od wtorku nowe przepisy. Na zwolnienie z podatku załapie się znacznie więcej Polaków
2. Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy może nastąpić całkowity lockdown w Polsce. Padły konkretne informacje
3. Seniorzy zostaną z niczym. Sejm zadecydował, że dodatkowe pieniądze na pandemię nie będą potrzebne

Aby pobudzić polską gospodarkę, rząd stawia na konsumpcję. Aby była ona jak największa nie planuje się cięć w świadczeniach socjalnych. 13 i 14 emerytury w przyszłym roku będą zapewnione wyjaśnia Minister Finansów. Celem resoru jest sprawienie, by Polacy jak najwięcej pieniędzy wydawali i pozostawiali w sektorach usługowych, ponieważ to napędza krajową gospodarkę. Dotyczy to również seniorów.

– Nie przewiduje się likwidacji 13 i 14 emerytury w przyszłym roku. Wręcz przeciwnie, chcemy aby jak najwięcej pieniędzy zostało w kieszeniach Polaków. Jeśli będą pieniądze, to będzie konsumpcja. Wydając pieniądze będziemy napędzać gospodarkę – wskazywał minister Tadeusz Kościński na antenie PR1 Polskiego Radia.

Co z pozostałymi osobami? Jak dowiadujemy się z mediów nie ma żadnych planów na ograniczenia w programach socjalnych, takich jak 500 plus, 300 plus, czy innych celowych świadczeniach pomocowych. Dodatkowo rząd będzie uruchamiał doraźnie inne fundusze, tak jak w przypadku pakietu mieszkaniowego.

Emerytury jednak nie tak wysokie jak myślano? Miał być raj i stos dodatków dla emerytów, będzie walka o każdy groszEmerytury jednak nie tak wysokie jak myślano? Miał być raj i stos dodatków dla emerytów, będzie walka o każdy groszCzytaj dalej

Idzie lockdown?

Nie ma póki co jednoznacznych decyzji o ponownym zamknięciu polskiej gospodarki. Mimo wszystko, rząd bierze pod uwagę wszystkie scenariusze – od pełnego lockdownu w skali ogólnokrajowej, po wprowadzenie lokalnych ograniczeń, które przypominałyby te znane z marca.

– Nie unikniemy najprawdopodobniej lokalnych lockdwonów. Nie można wykluczyć dalszych obostrzeń – wskazywał w Polskim Radiu Tadeusz Kościński w Polskim Radiu. Pytany przez dziennikarzy o możliwość ponownego zamknięcia kraju, na wzór, którym dziś idą Niemcy i Francja, minister odpowiadał, że choć sytuacja jest bardzo poważna, to wyraża nadzieję, że uda się uniknąć sytuacji całkowitego zamknięcia gospodarki.

– Na tę chwilę nie ma takiej decyzji. Uważnie przyglądamy się sytuacji i dynamice pandemii – podkreślił minister, ujawniając tym samy to o czym od dawna spekulowały media. – Ogólnokrajowy lockdown byłby niekorzystny dla gospodarki. Nie unikniemy najprawdopodobniej lokalnych lockdwonów. Nie można wykluczyć dalszych obostrzeń – usłyszeliśmy na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Minister zapowiedział pomoc dla przedsiębiorców. Chodzi o tzw. tarcze branżowe, które obejmą sektory szczególnie narażone na straty w obliczy epidemii. Ponadto rozważane jest odroczenie podatków takich jak PIT, czy mikropłatności.

Z kolei na antenie TVP, Piotr Muller, rzecznik rządu wskazywał jednak, że sytuacja jest bardzo dynamiczna, a późniejszy pełen lockdown nie jest sprawą wykluczoną. Wszystko zależy od tego jak będzie wyglądała zajętość respiratorów w polskich szpitalach.

Popularny bank podjął fantastyczną decyzję. Niemal wszyscy Polacy mogą być zadowoleniPopularny bank podjął fantastyczną decyzję. Niemal wszyscy Polacy mogą być zadowoleniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziła
  2. Objawy chorób widoczne na twarzy. Zaskakujące, jak wiele można z niej wyczytać
  3. ZUS wstrzymał bardzo ważną usługę. Terminu jej wznowienia zakład niestety nie podał
  4. Oszuści żerują na strajku kobiet. Za pomocą nieistniejących nagrań wyłudzają twoje dane
  5. Ruszyły kontrole w całej Polsce. Urzędnicy sprawdzą dokładnie jak wydajesz pieniądze
  6. Piotr Żyła zadał ważne pytanie prezydentowi Dudzie. Nad tą sprawą zastanawiają się miliony Polaków (FOTO)
  7. Kobieta przez 15 lat jadła tylko i wyłącznie frytki. Kiedy się zbadała, potwierdziło się najgorsze
Co za gest, Biedronka zaskoczyła w niebywały sposób. Na decyzji sieciówki skorzystamy wszyscyCo za gest, Biedronka zaskoczyła w niebywały sposób. Na decyzji sieciówki skorzystamy wszyscyCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News