emerytury
Pixabay/useche70
Autor Paulina Musianek - 25 Listopada 2019

Dla emerytów to ostatnie dobre lata. Za 10 lat ich świadczenia czeka katastrofa

Emerytury na głodowym poziomie to przyszłość Polaków nie za 50 lat, ale już za 20 czy nawet 10 lat. Po zakończeniu aktywności zawodowej będziemy dostawać nawet o połowę mniej pieniędzy niż wtedy, gdy pobieraliśmy pensję.

Emerytury czeka nieuchronna katastrofa

- Emerytury w relacji do płac spadną o 20% w ciągu 10 lat. Więc presja na podnoszenie emerytur i wzrost podatków na sfinansowanie tego będzie rosła - mówił Aleksander Łaszek z FOR w wywiadzie dla “Studia Biznes” na temat zbliżającego się, nieuchronnego spadku wysokości świadczeń emerytalnych w przyszłości. - Czeka nas katastrofa emerytalna, pytanie tylko w jakiej skali - dodał ekonomista prof. Witold Orłowski. Katastrofa ta już się powoli zaczyna i nie będzie ona nagłym “tąpnięciem”, a pogarszającą się sytuacją rozłożoną w czasie.

- Czekają nas głodowe emerytury - wnioskuje redaktor. Rozmówcy doszli do jednego wniosku - jedynym rozwiązaniem jest późniejsze przechodzenie na emeryturę, ponieważ, jak zaznaczył Łaszek, już za 12 lat 40% wyborców będzie albo w wieku emerytalnym albo w wieku przedemerytalnym.

Roztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacerRoztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacerCzytaj dalej

Podniesienie wieku emerytalnego jedyną nadzieją?

- Wiek emerytalny powinien zostać podniesiony - mówił niedawno Bogdan Zdrojewski, senator Platformy Obywatelskiej. Również jego zdaniem podwyższenie wieku emerytalnego to jedyne wyjście na uniknięcie głodowych emerytur. - Nie mniej jednak była to reforma polegająca na niezwykle łagodnym, stopniowym wyprowadzaniu nas z nieuchronnego kryzysu świadczeń emerytalnych. Tylko obecnej koniunkturze gospodarczej PiS zawdzięcza dziś brak natychmiastowych skutków swoich nieodpowiedzialnych decyzji - powiedział polityk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co dzieje się z Jolantą Kwaśniewską? Ikona stylu z trudem przeżyła koniec prezydentury męża
  2. Nie żyje słynna modelka. Ciało kobiety zostało odnalezione pod mostem, tragiczne fakty
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News