Emerytury straż marszałkowska
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Konrad Karpiuk - 12 Listopada 2020

Nieoficjalnie: emerytury od 6,5 do nawet 12,5 tysięcy. Jedna grupa otrzymała kolosalne przywileje, mowa o dużym skandalu

Emerytury w Polsce nie należą do najwyższych, teraz okazuje się, że jedna grupa otrzymuje świadczenia nawet od 6,5 tys. do nawet 12,5 tys. zł. Na jaw wyszedł niemały skandal.

Emerytury jednej grupy mogą doprowadzić do skandalu

Emerytury funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej są wyższe nawet od świadczeń, które otrzymują policjanci. Jak informuje "Rzeczpospolita", średnia emerytura po pracy w służbach strzegących Sejmu wynosi ponad 8 tys. zł netto.

W rozmowie z gazetą były antyterrorysta, Jerzy Dziewulski sam przyznał, że "to jest na poziomie niezłego skandalu". Warto przy tym zaznaczyć, że oficjalne dane dotyczące emerytur w straży marszałkowskiej są tajemnicą.

- Grupa strażników emerytów jest zbyt mała, w związku z tym niereprezentatywna - odpowiada MSWiA na pytanie o ich płace.

Płaca minimalna inna w każdym powiecie? Jest nowa projekt polskich wynagrodzeńPłaca minimalna inna w każdym powiecie? Jest nowa projekt polskich wynagrodzeńCzytaj dalej

Tymczasem do nieoficjalnych informacji dotarła "RZ", potwierdzając je u trzech źródeł. Ponadto według informatorów gazety do końca sierpnia ze Straży Marszałkowskiej na emeryturę odeszło 42 funkcjonariuszy, ze średnią wieku 57 lat.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Główny doradca premiera nie pozostawia złudzeń: Musimy zamknąć cały kraj
2. Skandaliczna akcja policji w Biedronce. 16-latek skuty kajdankami z kuriozalnego powodu
3. Pobierający 500+ mają się z czego cieszyć. Od przyszłego roku ważne zmiany w świadczeniu

Niebotyczne emerytury w Straży Marszałkowskiej

Rzeczpospolita informuje o emeryturach wysokości od 6,5 tys. zł do 12, tys. zł. Podkreśla przy tym, że źródła podają nieznacznie różnicą się od siebie kwoty, niemniej udało się ustalić bardzo prawdopodobny przedział ich świadczeń emerytalnych.

Za pewnik można uznać, że Straż Marszałkowska pobiera wielokrotnie wyższe świadczenia od policjantów, których średnia emerytur wynosi 3,9 tys. zł. Co ciekawe, to niejedyne służby, które mają znacznie niższe świadczenia emerytalne.

Średnia emerytura w wysokości ponad 8 tys. zł na rękę. Nowa ustawa wywraca system do góry nogamiŚrednia emerytura w wysokości ponad 8 tys. zł na rękę. Nowa ustawa wywraca system do góry nogamiCzytaj dalej

Antyterroryści dostają mniej niż Straż Marszałkowska

Jak w rozmowie z "RZ" przyznał Jerzy Dziewulski, byli antyterroryści z kręgu jego znajomych pobierają emerytury w kwotach od 3,5 tys. do 4,5 tys. zł. Ponadto większość z nich ze względu na pracę poniosła poważne konsekwencje zdrowotne.

- A z uwagi na rodzaj służby większość z nich to dziś kalecy, mający problemy z kręgosłupami czy stawami. Niektórzy mieli przestrzelone biodra czy płuca, za co dostają dodatek w wysokości 15 proc. - mówił Dziewulski dla "RZ".

Jak z kolei pisze Business Insider, takie warunki emerytalne Straży Marszałkowskiej zapewnił PiS. To efekt ustawy z 2018 roku, która umożliwiła przechodzenie na tak korzystne emerytury od kwietnia.

- Strażnik z Sejmu stoi cały dzień w cieple, ewentualnie przy furtce czy bramie, i może co najwyżej skręcić nogę, biegnąc za marszałkiem - oburzał się Dziewulski w "RZ".

Jeśli chcesz wysłać prezent na święta, lepiej się spiesz. Poczta Polska podała dwie ważne datyJeśli chcesz wysłać prezent na święta, lepiej się spiesz. Poczta Polska podała dwie ważne datyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: już jest w rękach policji. Kryminalni zatrzymali podejrzanego o podpalenie mieszkania poczas marszu
  2. Ministerstwo zdrowia przekazało ważną wiadomość dla wszystkich Polaków. Nie wolno o niej zapominać
  3. Dodatkowe benefity dla ogromnej grupy polskich emerytów? Dodatkowe świadczenia dla tysięcy seniorów jednym z głównych postulatów ŚIR
  4. Kolejny wielki bank ostrzega klientów. Pieniądze stracisz łatwiej niż Ci się wydaje
  5. Od dziś możesz składać wnioski o dodatkowe pieniądze. Wyczekiwany zasiłek wraca
  6. Justyna Kowalczyk załamana sytuacją w Polsce. Zwraca uwagę na jeden szczegół, który doszczętnie przeraża, tak źle jeszcze nie było (FOTO)
  7. Dodajesz imbir do herbaty? Cudownie, wzmacniasz pracę ważnego narządu
Przekop Mierzei Wiślanej jeszcze droższy niż zakładano. Mowa o nawet 1,1 mld złPrzekop Mierzei Wiślanej jeszcze droższy niż zakładano. Mowa o nawet 1,1 mld złCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News